Evanescence se vracejí po letech s novou nahrávkou, venku mají klip

Evanescence

Osm let. Tak dlouho nevydala americká gothic rocková hvězda Evanescence žádný nový materiál. Po této době se tedy nyní vracejí s předzvěstí plnohodnotného alba a s novým videoklipem, který můžete zhlédnout již nyní.

Nová éra kapely

Evanescence prosluli především díky nezaměnitelnému hlasu a skladatelskému talentu zpěvačky Amy Lee. Proslavily je legendární hity jako Bring Me To Life, My Immortal nebo Lithium.
Skupina si v roce 2012 dala pauzu a do popředí se znovu dostala až v roce 2017 s albem Synthesis, které obsahovalo jejich klasické hity v symfonické aranži s absencí bicí a kytarových riffů. To bylo podpořeno symfonickým turné po celém světě. Tou dobou Evanescence zamířili také k nám do několika měst a ukázali se i na festivalu Rock For People.

Podpora hry Gears 5 a soundtrack

Singl, který kapele vyšel na podzim, nese název The Chain. Jedná se o cover skupiny Fleetwood Mac, která originální skladbu vydala v roce 1977 na svém albu Rumours. Nově dostal klipovou podobu jako soundtrack ke hře Gears 5. Hra vyšla pro konzole Xbox One a počítače v červenci loňského roku. Sama zpěvačka Amy Lee o skladbě říká: „Byla legrace tento cover zpracovat po našem. Milujeme Fleetwood Mac a chtěli jsme jejich skladbu vyobrazit v mnohem temnějším a epičtějším světle.“ Videoklip režíroval P. R. Brown a produkoval Steve Lamar. Skupina v něm vystupuje v tmavé místnosti zahalené do červeného kouře. Můžete v něm kromě jednotlivých členů vidět také ukázky ze hry.

 


Zdroj: Youtube.com

Novinka ještě tento rok

Evanescence vznikli v americkém městě Little Rock v Arkansasu v roce 2001. Skupinu založila zpěvačka Amy Lee a kytarista Ben Moody, kteří se znali ze skautského tábora. Nejvíce je proslavilo album Fallen, kterého se po celém světě prodalo několik miliónů kopií. Celkově mají na svém kontě čtyři studiová alba. V současné době se věnují přípravě pátého, které by mělo vyjít ještě tento rok. Na začátku dubna se Evanescence vydají na společné turné po Evropě s kapelou Within Temptation.

Text: Šárka Vlachová, foto: facebookový profil kapely