Metalový Frankenstein v Plzni: šílený doktor Toužimský a stvořený Dyk

RockOpera Praha

KD Šeříková v Plzni jednou za čas zařazuje do svého programu kromě koncertních vystoupení i divadelní představení. Jedním z nich bude na konci ledna rocková opera Frankenstein ansámblu RockOpera Praha.

RockOpera v Plzni

Na pomezí hudebního a divadelního umění je Frankenstein souboru RockOpera Praha. Hra bude uvedena v KD Šeříková 31. ledna, přičemž zajisté přiláká příznivce divadla i metalové fanoušky.
Soubor RockOpery je v Plzni již dobře známý díky svému předešlému hostování s jiným svým kusem – Vymítač. Pokud jste se na Vymítačovi dobře bavili a možná i trochu báli, je pro vás nové dílo Frankenstein to pravé.

Monstrum má lidské city

Tentokrát čerpá RockOpera Praha z klasického námětu z období romantismu. Toto období bořilo některá tehdejší tabu a kromě jiného přálo záhadným, někdy až děsivým tématům. Britská spisovatelka Mary Shelley napsala takřka až hororový příběh o šíleném pokusu doktora Viktora Frankensteina, který sestavil a oživil tvora složeného z částí lidských těl. Tento tvor však není jen děsivá příšera – má lidské city.

V hlavních rolích Toužimský a Dyk

Hudebně je nová rocková opera především syntézou metalu a elektroniky. Hlavní role dr. Viktora Frankensteina a Monstra ztvární tradiční opory ansámblu RockOpery Honza Toužimský a Viktor Dyk, v nejvýraznější ženské roli pak uvidíme Žántí. Dalších rolí se ujmou Pavla Forest, Jan Tláskal, Petr Opava, Helena Kubelková či Salvio Salvatore. Sólisty doprovodí početná company. Samozřejmostí je velká výprava, vynikající zvuk a světla.

Text: Sylva Kaplanová, foto: facebookový profil RockOpery