Symfonické spojení Epica a Apocalyptica vystoupí na podzim v Brně

Epica, Simone Simons,

Letošní podzim se u nás ponese ve znamení symfonického metalu. Do Brna je naplánován speciální večer, při kterém vystoupí hned dva představitelé tohoto stylu: holandská Epica a finská Apocalyptica.

Epicko-apocalyptická smršť

Epica je v posledních letech jednou z nejpopulárnějších kapel na poli symfonického metalu. Za svou více jak osmnáctiletou kariéru se stihla vyšvihnout mezi elitu žánru, a svědčí o tom i značný počet alb, které má na svém kontě. Ta se pravidelně umísťují na předních příčkách světových albových žebříčků. V čele tohoto holandského klenotu stojí půvabná zpěvačka Simone Simons a společně se zpěvákemkytaristou Markem Jansenem tvoří skvělé duo.
Apocalyptica pochází z finského města Helsinki a funguje přesně o deset let déle. Skupina si zakládá na hraní pouze na violoncella s využitím bicích. Do podvědomí metalových fanoušků se dostali především díky svým coverům od kapel Metallica či Slayer, ale také i svými originálními skladbami. Skupinu tvoří Eicca Toppinen, Perttu Kivilaakso, Paavo Lötjönen a Mikko Sirén. Nedávno navíc vydali v pořadí své deváté album Cell-O, které je opět zvláštní, protože je celé pouze instrumentální. Takovou desku kapela nevydala již dlouhých sedmnáct let.

Společné turné a zastávka u nás

Tato skvělá dvojice kapel vyráží na společné turné nazvané The Epic Apocalypse Tour – a nemine ani Českou republiku. Stane se tak 26. října v brněnské hale Vodova. Na turné je bude doprovázet mladá finská skupina Wheel hrající progresivní metal. Obě hvězdné kapely plánují pro tento večer výjimečné vystoupení plné efektů a pyrotechniky, takže se určitě bude i na co koukat. Lístky je možné získat prostřednictvím stránek Masters of Rock či na portálu Ticketmaster za cenu 1050 Kč (stání pod podiem), 850 Kč (klasické stání) a 1050 Kč (nečíslované sezení).

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda