Karel Kahovec a George & Beatovens přijeli na jih Moravy zvednout diváky ze židlí

Karel Kahovec, Boomerang 2020

Karel Kahovec je pěvecká hvězda 60. let, která pokračuje po smrti Petra Nováka se skupinou George & Beatovens v koncertní činnosti. V sobotu 8. února vystoupili v Boomerang klubu v Hlubokých Mašůvkách.

Tři etapy s různým programem

Zpěvák se svou skupinou rozdělili vystoupení do tří etap s dvacetiminutovými pauzami. V těch si mohli fanoušci také zajít k pódiu koupit CD, které jim Karel Kahovec ochotně podepsal, a samozřejmě se s nimi i vyfotil.

Nejvíc to přece jen žilo pod pódiem

Na tuto akci zavítali do rockového klubu Boomerang poněkud starší fanoušci, což pořadatelé předpokládali a přistavili více stolů a židlí, aby se měli návštěvníci akce kde usadit. I když bylo vystoupení uzpůsobeno k sezení, plno fanoušků opustilo svá místa a vydali se přímo pod pódium, kde zpívali, tleskali a tančili.

Součástí byla i vzpomínka na Petra Nováka

Na začátku vystoupení zazněly slavné písničky ze šedesátých let, jako například Poprava blond holky nebo Paní v černém. V další etapě následovaly skladby z období spolupráce s Coutry beatemHáj modřínů či To se budem príma mít. Lidem se zřejmě nejvíce líbila vzpomínková vsuvka na Kahovcova velkého kamaráda v hudbě – Petra Nováka, kdy zazněly písně jako Hvězdičko blýskavá, Já budu chodit po špičkách, Náhrobní kámen a plno dalších. I přes slabší účast fanoušků se akce podařila a kdo nebyl, může jen litovat.

Text a foto: Standa Vybíral