XIII. Století a Bratrstvo Luny: netradiční Valentýn v KD Šeříková

XIII. Století

Valentýn v rockovém duchu? Proč ne! Kulturní dům Šeříková v Plzni nabízí právě v tento den 14. 2. koncert dvou gothic rockových uskupení XIII. Století a Bratrstvo Luny. Vemte svou lásku a přijďte pod pódium.

XIII. Století: HNF, třicet let a Elizabeth

XIII. Století hraje už téměř třicet let a v posledních letech je na naší scéně čím dál populárnější. Vzniklo z punkové kapely HNF (Hrdinové nové fronty) na kontě má desítku řadových alb. Jejich muzika je temnější se závanem dob dávno minulých a každý, kdo má v rocku trochu přehled, zajisté zná aspoň jejich nejznámější píseň Elizabeth. Frontman Petr Štěpán tvoří i sólově – skládá scénickou hudbu k divadelním hrám a mnozí možná zaznamenali také jeho elektronický projekt Hindenburg.

Bratrstvo Luny: Luna je mocná spasitelka noci

Bratrstvo Luny je post gothic rocková kapela z Kralup nad Vltavou. Jejich symbolem je modrá růže. Na rozdíl od XIII. Století jsou služebně mladší – působí od roku 2007. A proč tento poetický název? Někteří členové se znají od dětství a společné prožitky mezi nimi utvořily vztah podobný bratrskému. „Luna je pak mocná spasitelka noci, temný mystický úkaz, který je tichým svědkem naší společné pouti při vzrušujících výpravách za poznáním vlastního já,“ vysvětlují. O své tvorbě pak říkají: „V našich nitrech se skládaly emoce do mozaiky, kterou jsme nakonec po určité umělecké metamorfóze vystavili pro lidi.

Text: Sylva Kaplanová, foto: facebookový profil XIII. Století

Author