Loretta a Endless Melody v Třebíči: Hudebnímu klubu B vládly ženské hlasy

Loretta

Třebíčský Hudební klub B zažil v pátek 14. února koncert dvou kapel, v nichž za mikrofonem stojí žena. V čistě ženském obsazení zahrála Loretta, zpěvačku mají i o něco mladší Endless Melody.

Loretta: Na bigbeat není člověk nikdy starej. Natož ženský!

Už dvě hodiny před začátkem se klub začal plnit natěšenými fanoušky. Bylo jasné, že bude vyprodáno nebo přinejmenším téměř vyprodáno. Jako první vystoupily rockovým větrem ošlehané dámy z Brna, které si říkají Loretta.
Vznik této skupiny se datuje už do roku 1989. Průměrný věk kapely směrem dolů obstarala charismatická bubenice Soňa Formanová. A jak říká zpěvačka a kytaristka Daria Hrubá: “Na bigbeat není člověk nikdy starej! Natož ženský!” Propojenost bigbeatu a osobního života zde potvrzuje Pavla „Můza“ Horňáková, která má za muže rockovou legendu Mirka Horňáka. Ten je zakladatelem kapely Titanic, později působil v kapele Kern, nyní v Mylions a Albandu.
Na akci zazněly známé hity kapely jako Metalová holka, Už žádný slzy, Tajná láska a další. Celá kapela se už těší na nadcházející nabitou sezónu, kdy bude koncertovat po celé republice.

Endless Melody: Cesta je v podstatě nekonečná

Jako druhá vystoupila kapela z Třebíče s názvem Endless Melody, která byla založena v roce 2016. I když jsme ji slyšeli poprvé, byla pro nás velice milým překvapením. Moc se nám líbilo, že produkuje vlastní tvorbu, kde smysluplné texty ve spojení s hardrockovou hudbou narážejí na problémy dnešní společnosti. Jak kapela drží pohromadě a jak funguje, jsme zjistili přímo od nich: „Bubeník Dan obstarává vtip, basák Ondrys nemá nikdy daleko pro trefnou poznámku, stejně jako pro trefný bas, kytarista Dave se o Endless Melody stará jak o vlastní auto, Luky všechny rovná do muzikantské latě, nedejbože, aby jsme byli o čtvrttón mimo (jinak „nehraju“), zpěvačka Mari tvrdě analyzuje texty a vymýšlí do zpěvových linek nemožné. Naštěstí se spolu dokáží spojit, usměrnit se a najít cestu, jak na to. A jelikož je vždycky na čem pracovat a cesta je v podstatě nekonečná, tak Endless Melody dostává i svému názvu.“

Text a foto: Standa Vybíral