První Stužkovák vyšel na výbornou, Rybičky 48 ohromily ohnivou show

Rybičky 48, Rockový stužkovák Pardubice 2020

Rybičky 48 si letos připravily výjimečný program jako oslavu „plnoletosti“ – 18 let v hudební branži. Na jaro jsou v plánu čtyři velké „stužkovací“ koncerty, na podzim Rocková maturita v pražské O2 areně. První Stužkovák se konal 14. února v Pardubicích.

Stužkovák doslova: diváci dostali speciální stužky

V podvečer svátku svatého Valenýna zbývalo posledních 200 lístků do úplného vyprodání malé sportovní haly, ve které se pardubický Stužkovák konal. Všichni návštěvníci dostali u vchodu speciální rybičkovské stužky připevněné na zavíracích špendlících, kterými se při dekorování navzájem zarputile propichovali.

Předkapela Počátky: pomohl jim Rockový katapult

Osmá hodina večerní odstartovala vystoupení mladé liberecké kapely Počátky, vybrané Rybičkami 48 v rámci jejich sympatického projektu Rockový katapult. Ten pomáhá mladým kapelám dostat se do povědomí publika.

Bára Zemanová je s Rybičkami 48 od začátku jejich popularity

Rybičky 48 svůj dvouhodinový program odpíchly v půl desáté, nedočkavé publikum je vítalo mohutnými ovacemi. Celou show odstartovala píseň Vstaň, leť, hned teď! a v jejím průběhu spuštěné pyrotechnické efekty ukázaly, jak dokonale se Rybičky 48 na své „stužkováky“ připravily. Bez zdržování a dlouhých proslovů servírovali muzikanti fanouškům jeden hit za druhým. Na produkci toho nejznámějšího – Zamilovaný/Nešťastná – si na pódium pozvali charismatickou Báru Zemanovou, která svým zpěvem a ženským šarmem jeviště prozářila.

Pardubické publikum píše jedničku s hvězdičkou

V průběhu večera se frontman Kuba Ryba s fanoušky podělil o potěšující zprávu. Z produkce dorazila informace, že všechny zbývající lístky se prodaly, a Rybičky 48 tak mohly oslavit svůj první vyprodaný Stužkovák. Výborně se bavící publikum ocenilo tuto zprávu potleskem. O něco později pak fanoušci ochotně složili slib věrnosti a slíbili účast na závěrečné „maturitní“ show v O2 areně. Večer plný pyrotechnických efektů, hostů, legrácek mezi muzikanty na pódiu i interakcí s diváky v publiku se blížil ke konci. Set neuvěřitelných 27 písní zakončil song Muži a nekonečná děkovačka dojatých hudebníků. První rybičkovský Stužkovák se vyvedl po všech stránkách, pardubické publikum píše jedničku s hvězdičkou!

Text a foto: Magda Šotolová