Suzi Quatro vystoupí v rámci turné No Control Tour v Praze a v Brně

Suzi Quatro

Z mnoha nabídek ke koncertování v rámci turné k nové desce si hudební ikona sedmdesátých a osmdesátých let Suzi Quatro vybrala i dvě místa v České republice. Přiveze svou rockovou show k aktuálnímu albu No Control, které vyšlo v březnu 2019.

Ve dvou významných sálech u nás

První koncert se uskuteční v pražské Lucerně, kde se představí 25. února, a poté v brněnském Sono Centru 27. února. Tyto koncerty má v produkci agentura Brnokoncert.

Objevená

Rodačka z Detroitu, vlastním jménem Suzi Quatro, svou první skupinu – Suzi Soul & The Pleasure Seekers – založila se svými sestrami v roce 1964. V roce 1969 Suzi Quatro účinkovala v kapele Cradle a na jejich koncert se přišel podívat producent Mickie Most z RAK Records, který jí nabídl sólový kontrakt.

Anglie: If You Can’t Give Me Love…

V roce 1970 na jeho pozvání odcestovala do Anglie, a tím odstartovalo období její největší slávy. Mezi její nejúspěšnější hity patří zmíněný Can The Can, dále 48 Crash, Devil Gate Drave, If You Can´t Give Me Love nebo duet s Chrisem Normanem ze Smokie s názvem Stumblin´In.

Rock Hard platinová

V roce 1980 skončil kontrakt s Mickiem Mostem a Suzi podepsala smlouvu s Dreamland Records Mike Chapmana. V tomto období vydala v pořadí sedmé studiové album Rock Hard. Album i stejnojmenný singl získaly v Austrálii platinovou desku. V Británii se vyšplhalo na 4. příčku, což zde byla nejvýše dosažená příčka v pořadí alb. Spolupráce však záhy skončila a Suzi Quatro působila nezávisle, bez zastupování jakoukoli společností.

Hudebnice, herečka i moderátorka

Suzi Quatro za svoji kariéru prodala přes 50 miliónů desek a řada jejích hitů se zapsala do historie rockové hudby. Objevila se v řadě filmů, mimo jiné v jedné epizodě detektivní série Dempsey a Makepeaceová nebo Vraždy v Midsomeru. V současné době moderuje každý týden vlastní hudební pořad v britské rozhlasové stanici BBC 2.

Vstupenky pro pražský koncert koupíte v síti Ticketmaster, pro brněnský v síti Goout.

Text: Jana Kleinbauerová, foto: archiv umělce

Zdroj: Youtube.com

Author