Ian Paice a Purpendicular v Brně: Rockeři zpívali každé slovo

Ian Paice a Purpendicular v klubu Metro v Brně

Do brněnského klubu Metro přijel 11. února tribute projekt Purpendicular s originálním bubeníkem Deep Purple Ianem Paicem na palubě, aby připomenuli nejslavnější písně této britské legendy. Vysloužili si velký zájem a nadšení publika.

Fanoušci by zaplnili i větší sál

Vyprodané Metro bylo doslova a do písmene našlapané. Možná by bylo lepší, kdyby se koncert konal ve větším sále, neboť i ten by fanoušci s přehledem zaplnili. A to vyprodané našlapané Metro zpívalo hity Deep Purple jako jeden muž. Koncert nejlepšího tribute projektu Deep Purple – Purpendicular – s Ianem Paicem v sestavě se totiž nesmírně povedl.

Frontman se překonával

Kapela včetně samotného Paice potvrdila své kvality a odvedla vynikající hráčský i pěvecký výkon. Frontman Robby Thomas Walsh se překonával během celého koncertu, ale především při Child of Time, kdy nálada v klubu vrcholila. Starší rockeři nadšeně zpívali každé slovo.

To nejlepší z tvorby Deep Purple

I instrumentálně to byl zážitek. Ian Paice opět potvrdil, že roky nejsou znát. Do své hry dal vše, až mu v jedné chvíli vyletěla palička z ruky. Kytarista Frank Panè, známý i z Bonfire, dělal show a pobíhal z jedné strany na druhou. Každý z hudebníků si dal během programu sólo a předvedl divákům své hráčské mistrovství. Kapela vybrala to nejlepší z obsáhlé tvorby Deep Purple a šlapalo to výborně. Poslední písní regulérního setlistu byl purpleovský hit číslo jedna Smoke on the Water, ale fanoušci kapelu z pódia prostě nepustili. A tak se přidávala ještě jedna věc – Stormbridger.

Sympatické gesto kytaristy

Po koncertě vyšel do sálu jediný z členů kapely, kytarista Frank Panè, a jal se podepisovat ledacos, co mu fanoušci podstrčili. Plakáty, desky, jednoduše všechno, co měli jejich příznivci po ruce. I to bylo sympatické gesto.

Klidně bychom jeli znovu

Ian Paice a Purpendicular podali v Brně výkon hodný skutečné legendy. Kdyby byla možnost dalšího českého koncertu, určitě bychom se na ně vydali znovu.

Text: Petr Dio, Sylva Kaplanová, foto: Petr Dio

Author