Belphegor, Hate, Suffocation a další spojí síly v pražském Futuru

Belphegor

Agentura Obscure Promotion naplánovala na poslední únorovou sobotu koncert pěti extrémních metalových kapel. Rakouští Belphegor spojí síly s Hate, Suffocation, Carnosus a Betrayal.

Belphegor: Překvapí nás novou tvorbou?

Belphegor patří již 28 let mezi přední evropské blackmetalové kapely. Ikonický frontman Helmuth, smontované kosti s ještě tlejícím masem na pódiu a démonický vzhled této rakouské sestavy vytvoří nezapomenutelnou stopu v paměti každého, kdo má s Belphegorem tu čest. Zajímavostí též je, že baskytarista Serpenth je české národnosti.
Aktuálně nejnovějším albem těchto démonů je stále Totenritual z roku 2017 a letos v říjnu bychom se měli dočkat jeho následovníka. Je tedy reálné, že nás Belphegor překvapí nějakým tím novým materiálem. A kdo by snad propásl šanci tuto sobotu, bude mít ještě možnost, jelikož Belphegor bude jedním z headlinerů letošního Metalgate Czech Death Festu.

Hate jsou v posledních letech velmi aktivní

Polská formace Hate se na death/blackmetalové scéně pohybuje bezmála už třicet let. V posledních letech jsou velmi aktivní, co se nové tvorby týče. Stačí se podívat do diskografie, která se během posledních deseti let rozrostla o pět kusů, včetně loňského alba Auric Gates of Veles. Čtyřčlenná formace Hate prošla mnohými změnami, jediným původním členem zůstává frontman Adam Buszko. Tentokrát se k nám Hate vrací v roli co-headlinera tohoto turné, které nese název Europe Under Black Death Metal Fire II.

„Praotci death metalu“ Suffocation

Američtí Suffocation jsou bezpochyb významnými inovátory death metalu, k jehož současné podobě tito borci přispěli lvím podílem. Jejich hudba je postavena na velmi složité a komplexní podladěné kytarové souhře, velmi rychlých bicích a kosti drtícím growlu. První album této legendy svého žánru, které nese název Effigy of the Forgotten, je považováno za jednu z prvních deathmetalových desek. Díky riffu úvodní skladby Liege of Inveracity jsou Suffocation mnohými označováni jako „vynálezci slamu“. Na veškeré diskografii se podíleli kytarista Terrance Hobbs a frontman Frank Mullen, jenž nedávno na plný úvazek předal svoji roli Rickymu Myersovi.

Roli předkapel obstarají švédští Carnosus a Betrayal

Tuto hvězdnou sestavu doplní švédská death/thrashová formace Carnosus, kteří příštím rokem završí první dekádu svého působení a v půli března mají v plánu vydání svého prvního studiového alba. To ponese název Dogma of the Deceased a bude páteří jejich setu. Posledním do party jsou deathmetaloví Betrayal. A budou to buď oni, nebo Carnosus, kdo zahájí tento nabitý metalový večer.

Lístky zřejmě i na místě

Vstupenky na tuto akci v pražském Futuru 29. 2. 2020 jsou stále k dispozici v síti Ticketmaster a s velkou pravděpodobností budou k mání i na místě.

Text: Mates Šimek, foto: Petr Šváb