Amaranthe v novém klipu Do Or Die čelí otázce budoucnosti lidstva

Elize Ryd, Amaranthe

Švédsko-dánské uskupení Amaranthe momentálně dokončuje velkolepé turné, kde doprovází Sabaton a Apocalypticu po Evropě. Aby své fanoušky nenechali dlouho čekat, přicházejí s novinkovým videoklipem.

Velká očekávání

Amaranthe u nás nedávno předvedli energickou show ve vyprodané pražské O2 aréně právě jako předkapela zmíněných Sabaton a Apocalypticy. A přesně toto vystoupení nás přesvědčilo, že od Amaranthe ještě můžeme čekat velké věci. Ukazují to i kladné reakce na jejich živá vystoupení a značný zástup fanoušků, který s každým nově vydaným albem stále roste.

Návrat legendy

Svůj dárek nadělili Amaranthe svým fanouškům přesně 14. února, kdy byl vypuštěn digitální singl nesoucí jméno Do Or Die. Speciálním hostem nové skladby se stala zpěvačka Angela Gossow. Tu známe především jako bývalou tvář švédských death metalových Arch Enemy, které v roce 2014 opustila a stáhla se tak z hudební scény.
Málokdo ale ví, že Angela metalový svět úplně neopustila. Působí jako manažerka právě pro Amaranthe. Díky novému singlu, který s kapelou vydala, se současně intenzivně diskutuje mezi fanoušky o jejím možném návratu zpět na metalové pole. Nový singl navíc pro Amaranthe přináší odrazový můstek do budoucnosti a možný příslib nové nahrávky. Tu se chystají vydat prostřednictvím vydavatelství Nuclear Blast, ke kterému se loni připojili.

Buď se změníme, nebo zemřeme

V novém klipu nám dávají Amaranthe možnost nahlédnout do dystopického světa, ve kterém se lidská společnost vydala špatným směrem, a svět jako takový je zničený radiací, odpadky a plný mrtvol. V hlavních rolích tu působí zpěvačky Elize Ryd a Angela Gossow s kytaristou Olofem Mörckem, kdy se snaží společně přežít. Elize tu zastává roli jakési lovkyně, Angela je sběratelkou mrtvol a Olof je sluha. Kapela se snaží novým klipem s mírně depresivním textem reagovat na současnou situaci, kterou se lidstvo zabývá – možné změny klimatu, vypalování pralesů a všeobecný problém s plasty.

Různorodost a jiné projekty

Skupina je známá svou různorodostí v metalovém žánru a chytlavými melodiemi. Proslavily je hity jako Hunger, The Nexus, Amaranthine či Helix. Na svém kontě mají v současné době pět alb. Zpěvačka Elize Ryd mimo Amaranthe působí také ve finském projektu Raskasta Joulua, který sdružuje rockové a metalové zpěváky, kteří se společně vydávají před Vánoci zahrát pro severské fanoušky koledy v rockovém podání.

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda

Zdroj: Youtube.com

Author