Glam-rocková královna Suzi Quatro zvedla ze sedadel Velký sál Lucerny

Suzi Quatro, Velký sál Lucerny, Praha 2020

Americká rock’n’rollová hvězda Suzi Quatro vystupovala 25. února v pražské Lucerně. Po pěti letech se zde opět rozezněly hity, které nikdy nezestárnou a poslouchají je minimálně tři generace.

Malá žena s obrovskou baskytarou

Na pódium přišla malá žena s obrovskou baskytarou, stále stejným hlasem a neskutečnou energií. Od prvních tónů si zcela podmanila až po strop zaplněný Velký sál Lucerny. Pro řadu z nás je Suzi Quatro nostalgickou vzpomínkou na dobu, kterou právem ovládla, stejně tak jako například Janis Joplin nebo Beatles. Časy, kdy jsme její písničky poslouchali, se tímto koncertem každému z nás stoprocentně vybavily.
Úvod večera patřil skladbám, které nejen ti dříve narození ihned poznali: The Wild One, I May Be Too Young, Mama’s Boy. Další v pořadí byla notoricky známá Stumblin’ In a nebo 48 Crash! A samozřejmě další místo na playlistu patřilo i skladbám No Soul-No Control nebo Heavy Duty z nového alba. Koncem března minulého roku totiž vyšlo Suzi Quatro další řadové album No Control.

Na If You Give Me Love se tančilo

Po dvacetiminutové pauze se Suzi vrátila na pódium, aby nadšeným fanouškům naservírovala skladby jako Macho Man, Rock Hard nebo If You Can’t Give Me Love z roku 1978. Ta roztančila řadu fanoušků, kteří by se nejraději rozběhli pod pódium a nechápali, že se to nesmí. Od skladby Glycerine Queen publikum doprovázelo Suzi Quatro velkým aplausem.

Finále vestoje

Skvělá atmosféra koncertu ve finále vygradovala, a ti, co měli lístky pod pódiem na sezení, se v jeden okamžik zvedli ze svých sedadel. Zbývajících dvacet minut tak všichni v sále tímto gestem poděkovali své oblíbené glam-rockové královně za úžasný koncertní zážitek.

Text a foto: Jana Kleinbauerová