Dehydrated křtili své EP stylově v klubu s tajemným názvem Lúč

Dehydrated, trenčínský klub Lúč 2020

Pátek 14. února byl oslavou death metalu. V trenčínském klubu Lúč se chystal křest EP Dehydrated. Slovenská smrtící legenda si před nahráváním nového alba přichystala EP s názvem …And Death Shall Have No Dominion.

Enemy: Heavy metalem to začalo

Páteční večer zahájili slovenští Enemy – ryzí heavy metal z Piešťan. Enemy vyrukovali na fanoušky s desítkou skladeb, mezi kterými byly Touch of Eternity, Dance of theDead, Mad Tricks, Fear That Gives Men Wings, Alone či Cold Heart.

Krok za krokem se přitvrzovalo

Druhou kapelou tohoto večera byli zlínští thrash/deathmetaloví navrátilci Scabbard. Po dlouhých dvaceti letech je můžeme opět vídat na metalových kolbištích. Odehráli turné po boku kapel jako Krabathor, Vader, Darkside, Destruction či Debustrol, předskakovali velikánům Therion, Canibal Corpse nebo Sinister. Fanoušci slyšeli skladby jako Novodobá šlechta, Zabil svou duši, Válka je kurva, Depka, Soudný den nebo John Wayn Gacy.

Dehydrated pokřtili EP, na pódiu se s nimi sešel Maťo Benkovský

Tento večer se tu všichni sešli, aby byli součástí křtu nového EP Dehydrated. Kapela v sestavě Dragan-zpěv, Braňo-kytara, Pepe-kytara, Janek-basa, Roman-bicí hned na úvod vypustila do více než stohlavého davu oba songy ze zmiňovaného EP. Poté přišel na řadu křest, kterého se chopili Roman „Dirrt“ Špatný, kytarista a lídr Depresy, a dlouholetá kamarádka, textařka a překladatelka Adriana Dvorská.
Pak už se bez jakéhokoli přerušování pokračovalo ve smrtí nasáklé jízdě, kde Dehydrated naservírovali davu fláky z alb Ideas a Resurrection. Závěrečnou skladbu svým záhrobním zpěvem vysekl Maťo Benkovský, zpěvák kapel Žriebädlo a Immortality. Snad vše tedy klapne a nové album Dehydrated vyjde do konce tohoto roku.

Death-grindová pozdní večeře

Závěr večírku obstarali slovenští deathgrindeři Craniotomy z Hlohovce. Nádherně zvrhlá smečka má na kontě pět alb a spoustu koncertů po celé Evropě. Svá vystoupení odehrála s kapelami jako Suffocation, Nile, Vader, Vomit Remnants, Belphegor, Grave, Necrophagist a dalšími.
V Trenčínském klubu tihle řezníci vyvrhli na pódium nejednu mrtvolnou flákotu. Set plný nádherné bolesti zakončil parádní večírek v deathmetalovém tanci a všichni fanoušci se hluboko po půlnoci odebrali spokojeni usínat s dokonalým hudebním zážitkem.

Pochvala pro Slovak Metal Army

Velkou pochvalu si zaslouží i Slovak Metal Army v čele s Juro „Immortal“ Haríněm za podporu toho pravého hlubokého undegroundu a tvrdě metalové scény. Závěrem nezbývá, než se těšit na další chorobné večírky a vydání nového alba Dehydrated.

Texta foto: Petr Šváb