Amaranthe a Beyond the Black u nás: perfektní spojení dam za mikrofonem

Elize Ryd, Amaranthe

I v zimě se čeští fanoušci mají na co těšit. Znovu se na nás řítí lavina přímo ze severu a západu. Není řeč o ničem jiném, než o nově potvrzeném společném turné Amaranthe a Beyond the Black.

Společný koncert u nás

Není to tak dávno, co jsme měli možnost zhlédnout živě jak Amaranthe, tak Beyond the Black na české půdě. Nyní pro nás tato dvojice kapel s dámami v čele přichystala další překvapení. Amaranthe a Beyond the Black naplánovali společné turné, které začne na podzim letošního roku v německém Mnichově.
Chybět nebude ani zastávka u nás. Jejich společná show se uskuteční ve zlínském Masters of Rock Café 5. prosince. Turné celkově čítá bezmála třicet termínů po celé Evropě a kapely doprovodí na turné speciální host, který bude brzy oznámen. Lístky je možné zakoupit v předprodeji na oficiálních webových stránkách festivalu Masters of Rock.

Amaranthe: metalové kytary i prvky popu

Amaranthe svůj modern metal šíří od roku 2008. Skupinu založili kytarista Olof Mörck, zpěvačka Elize Ryd a zpěvák Jake E, který dnes již v sestavě nefiguruje. Jejich síla spočívá v chytlavých melodiích a kytarových riffech s nádechem popu a tanečních prvků. První album jim vyšlo v roce 2011 pod jednoduchým názvem Amaranthe. Z něho pocházejí hity jako Amaranthine, Hunger či Call Out My Name, které skupinu vyšvihlo do popředí hitparád. V současnosti má švédsko-dánské složení na kontě pět alb a na cestě pravděpodobně je další. Nejnovějším vydaným singlem se stala skladba Do Or Die, na které se podílela bývalá zpěvačka Arch Enemy, Angela Gossow.

Beyond the Black: naděje německého metalu posledních let

Beyond the Black jsou v podstatě mladou německou kapelou, která vznikla teprve nedávno. V jejich čele stojí sympatická zpěvačka Jennifer Haben. Své debutové album Songs of Love and Death vydali v roce 2015 a podílela se na něm řada známých německých hudebníků jako Sascha Paeth (Avantasia) či Hannes Braun (Kissin‘ Dynamite). Vedle symfonických melodií a zpěvu Jennifer disponují Beyond the Black také mužským hlasem v podobě zpěváka a kytaristy Christiana Hermsdörfera, který je známý i svým působením v Serenity. Skupinu proslavily skladby Hallelujah, In the Shadows či novější Heart of the Hurricane.

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda

Author