Porta Inferi bude dobývat české kluby a festivaly s novým albem Alive

Porta Inferi

Aktuální album Alive kapely Porta Inferi vzbudilo velký ohlas (nejen) v českých metalových vodách. Svůj nejnovější počin představí tato nespoutaná parta na koncertech po celé republice. Jednou ze zastávek bude i ostravský klub Barrák.

V ustálené sestavě ku třetímu albu

Počátky této novojičínské party sahají do roku 2011, kdy kapela vydala své první album Another World. První úspěšné album následovalo druhé dílo Out of the Difference (2014). Za relativně krátkou dobu kapela prošla personálními změnami na pozici zpěváka – a to dokonce dvakrát, proto na každém albu můžete slyšet jiný hlas zpěváka.

Po těchto zásadním změnách se Porta Inferi opět rozjela a po dlouhých pěti letech vydává v pořadí třetí album s názvem Alive. Můžete na něm slyšet dvanáct pecek, které jsou stylizované do nové tvorby a ukazují, jak velký rozsah kapela má. V této již sehrané a ustálené sestavě fungují od roku 2018. Sestavu tvoří Radim Korbel – zpěv, Mirek Andrássy – sólová kytara, samply, skladatel, Jan Noga – sólová kytara, Jaroslav Dobrota – baskytara, Lukáš Kroutil – bicí.

Můžeme se těšit na Seven a Helpness

Na jejich toulkách po republice nad nimi bude držet ochrannou ruku ostřílená parta Honzy „Kirka“ Běhunkakapela Seven z Českých Budějovic. Tu můžete znát například po boku legendárních Rage, se kterými svého času absolvovali evropské turné.

Poslední do party tento večer bude kapela Helpness, která svým trash-crossoverem rozdává radost už od roku 1995.

Lístky stále k mání

Pokud chcete zažít pořádný metalový mejdan, rozhodně nesmíte chybět v sobotu 20. března 2020 v klubu Barrák v Ostravě, kde to tahle trojice rozbalí ve velkém. Lístky jsou k dostání v předprodeji i na místě.

Text: Ema Moravcová, foto: facebookový profil kapely Porta Inferi

 

Author