Kapela Škwor má za sebou první zastávku na svém jarním turné

Škwor, Petr Hrdlička, Znojmo 2020

Fanoušci pražské kapely Škwor se po půl roce dočkali. První zastávkou na začínajícím „škwořím“ turné s názvem Uzavřenej kruh II bylo Znojmo. Nechyběli jsme u toho, a tak vzniklo těchto pár řádků, doplněných o fotogalerii z koncertu.

Dlouho se nekoncertovalo, zato bude deska

Že čekání bylo pro některé dlouhé, bylo znát ještě před otevřením místa koncertu. Postávající nedočkavé fanoušky nešlo přehlédnout. Aby také ne, když neměli možnost oblíbenou kapelu vidět od loňské festivalové sezóny, po které se Škwoři odmlčeli a začali intenzivně pracovat na nové desce. Ta by měla vyjít v průběhu letošního roku.

K prasknutí nacpaný sál

Vyprodaný koncert startoval ve 20 hodin, kdy diváky nakopla do provozní teploty předkapela Madam Royal. Od nadcházejícího koncertu bude k vidění jako host kapela se jménem Blitz Union. Mladíci už se Škwory mají zkušenost – jako support jeli společné turné na jaře 2013, ještě pod starým názvem. Škwor si je také pozval na svůj koncert v pražské Lucerně v roce 2014.

Sál byl slušně zaplněn, ale byl to rozdíl oproti tomu, co nastalo při prvních tónech písničky Mý slzy neuvidíš, kterou koncert Škworů začínal. Sál byl najednou až k prasknutí nacpaný natěšenými fanoušky.

Nové písně, ale i hity

Samozřejmě i vizuální stránka doznala změny – místo hada, na kterého jsme byli zvyklí v prvním díle turné Uzavřenej kruh, symbolizovala tentokrát tento kruh už jen kostra. Dočkali jsme se jsme se tradičních ohňových efektů, novinkou byly hořící „keříky“ na krajích pódia. Čekalo nás celkem sedmadvacet písniček, kdy se dostalo na nové songy z aktuální desky, ale i na staré osvědčené hity. Zazněly například písně Voják, Rabujem, Sympaťák, Kámen a další.

Jsme starý a další vtipné průpovídky

Asi uprostřed koncertu došlo vinou technické poruchy k neplánované přestávce. Ale i tuto neočekávanou chvíli přijali fanoušci v klidu, někteří si zašli na bar pro občerstvení. Frontman Petr Hrdlička to celé okomentoval slovy – to bylo schválně, jsme starý a už to neudejcháme, tak jsme si museli udělat přestávku. Přítomné svými slovy pobavil, stejně jako ostatními vtipnými průpovídkami mezi songy.

Podpisy a fotky: dostalo se na všechny

Znojemský koncert vrcholil, a po dvou přídavcích, kdy se hlavně přítomné dámy dočkaly oblíbené Síly starých vín, byl konec. Netrvalo dlouho a kapela se objevila v předsálí, kde už čekal zástup fanoušků čekajících na podpis a foto. Autogramiáda byla dlouhá, ale dostalo se na všechny.

Škwoříturné pokračuje už v sobotu 7. 3. ve Frýdku Místku, za týden 14. 3. jsou na řadě Karlovy Vary.

Text a foto: Honza Švanda

Author