Prague Rocks 2020 přivítá překvapivě obnovené My Chemical Romance

My Chemical Romance

Jedna z nejúspěšnějších rockových kapel nového milénia, americká pětice My Chemical Romance, ohlásila po dlouhých sedmi letech návrat na koncertní pódia. Jedním vystoupením potěší i české fanoušky.

Na začátku roku oznámili My Chemical Romance letošní turné

V půli prosince minulého roku ohlásili My Chemical Romance koncert v americkém Los Angeles při příležitosti obnovení své činnosti, o měsíc později i turné po Severní Americe. Nyní přidávají i koncerty v Evropě. Ten český proběhne 3. července na pražském Sinobo Stadium (bývalý Eden). Vstupenky jdou do prodeje v pátek 6. března v 11 hodin dopoledne.

Druhé album znamenalo pro MCR proražení do světa

My Chemical Romance založili zpěvák Gerard Way a bubeník Mat Pelissier v roce 2001 ve městě Newark v USA. Debutové album z roku 2002, I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Life na sebe nechalo čekat jen necelé tři měsíce od vzniku kapely. Přes sociální síť MySpace si MCR díky sdílení jejich tvorby začínali všímat mnozí mladší rockeři. Po dvou letech existence vyjeli My Chemical Romance na turné s Avenged Sevenfold, kteří tenkrát též patřili mezi méně známé kapely, a krátce na to i s punkrockovou legendou Green Day.

Druhý počin Three Cheers for Sweet Revenge vystřelilo My Chemical Romance mezi světovou elitu svého žánru, a pořádný zlom přišel s albem Welcome to the Black Parade v roce 2006, které je považováno za jejich nejúspěšnější počin. Turné k němu zahrnovalo šňůru o 133 koncertech po celém světě.

Po celou dobu existence téměř v identické sestavě

My Chemical Romance výrazně ovlivnili kulturu emo-rocku, kvůli čemuž je některé britské noviny silně kritizovaly. K tomu nejspíše přispěla tématika koncepční desky The Black Parade, která vypráví o postavě umírající na rakovinu.

V roce 2010 bylo nahráno čtvrté album s názvem Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys a o tři roky později oznámil frontman Gerard Way, že kapela ukončuje svoji činnost. Vyloučil však, že by důvodem k rozpadu byly rozepře mezi jednotlivými členy.

Text: Mates Šimek, foto: Facebookový profil kapely My Chemical Romance

Author