Magmafest ruší letošní jarní část v Písku v důsledku koronavirové situace

Magmafest Písek

Magmafest v Písku, konaný pravidelně už v květnu, bývá první vlaštovkou nadcházející festivalové sezóny. Letos tomu tak bohužel nebude kvůli současné koronavirové situaci, jak pořadatelé oznámili na Facebooku.

Jarní část letos odpadá

Magmafest je festival, který zahrnuje dvě jednodenní sesterské akce – v květnu v Písku a v srpnu v Jihlavě. Tradičně se na něm schází česká (a někdy i slovenská) festivalová rocková a metalová klasika – letos byly potvrzeny kapely Škwor, Harlej, Alkehol a Horkýže Slíže. Letos ale není možné uskutečnit jarní píseckou část festivalu kvůli současné nejisté situaci kolem epidemie koronaviru. Pořadatelé to oznámili v sobotu 4. dubna večer.

Lístky platí na srpen, pokud akce bude

Je to nepříjemná zpráva už kvůli tomu, že lístky se prodávaly velmi dobře a pořadatelům bylo umožněno zvětšit festivalový areál. Vstupenky zakoupené v předprodeji mohou fanoušci v místě zakoupení vrátit, ale tyto vstupenky si zároveň ponechávají svou platnost na srpnový Magmafest v Jihlavě (22. srpna), pokud se uskuteční.

Pivo jako kompenzace cestovních výdajů

Pokud jste držiteli vstupenek do Písku a rozhodnete se jet do Jihlavy, budou vám cestovní výdaje kompenzovány pivním voucherem zdarma od oficiálního partnera – Plzeňského pivovaru. O tomto benefitu podají pořadatelé později více informací.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Josef Beník a archiv pořadatele