Velkolepý online koncert Rybiček 48: Nenechte si pro koronu vrtat koleno

Kuba Ryba, Rybičky 48

Kapela Rybičky 48 se v současné koronavirové situaci rozhodla pomoci tím, co jako muzikanti nejlépe dovedou – uspořádáním koncertu. Streamovaný benefiční koncert pojmou na poměry podobných akcí ale opravdu velkolepě.

Ve fázi smíření

Již téměř měsíc vládne v České republice nouzový stav a opatření s ním spojená odstavila veřejný společenský život na slepou kolej. Umělecká branže, jak se zdá, si za tu dobu prošla všemi psychologicky definovanými fázemi smutku a po popírání, vzteku, smlouvání a depresích se v současné době nachází ve fázi smíření. Dobrou zprávou je, že tento stav již nevylučuje kreativitu, a tak si zejména na sociálních sítích můžeme užívat množství komorních koncertů z obýváků či zkušeben.

Livestreamový koncert na velké scéně a se všemi efekty

Kapela Rybičky 48, která na přelomu února a března odehrála úspěšnou sérii halových koncertů, by mohla s klidem odpočívat. Relaxovat a nabírat síly na svou výroční „maturitní“ show naplánovanou na konec listopadu do pražské O2 areny. Namísto toho se kapela rozhodla přispět muzikou na dobrou věc.
Na sobotu 18. dubna naplánovaly Rybičky 48 speciální livestreamový koncert nazvaný Corontena Show Live aneb Nenechte si pro koronu vrtat koleno. Ten odstartuje ve 20 hodin a jeho součástí bude vše, na co jsou návštěvníci jejich živých koncertů zvyklí – tedy velká scéna, impozantní světla, pyrotechnika a speciální efekty. Koncert je organizován v souladu se stávajícími bezpečnostními a hygienickými opatřeními, uskuteční se bez publika, s minimálním počtem technického a pomocného personálu.

Rádi bychom pomohli tím, co umíme

„Zachraňovat životy sice neumíme, ale rádi bychom pomohli tím, co umíme nejlíp. A vy můžete pomáhat s námi! Dohodli jsme se na uspořádání tohoto koncertu, protože nechceme jen sedět a čekat, až to celé přejde,“ říkají členové kapely Rybičky 48 jako jeden muž.
Cílem koncertu Rybičky 48 Corontena Show Live je získat finanční prostředky a pomoci tam, kde je to teď nejvíc potřeba. Bubeník Ondra Štorek, který více než deset let pracoval v pečovatelské službě, si dobře uvědomujeme, jak je tato práce za současných podmínek náročná a nesmírně důležitá. „Aktuálně cítíme, že mezi nejohroženější patří senioři žijící v různých domovech důchodců a podobných zařízeních. Proto jsme spojili síly s Českým červeným křížem, který celý výtěžek koncertu využije na pořízení ochranných pomůcek a dalšího nezbytného vybavení pro domovy seniorů, domovy se zvláštním režimem a také pro svých čtrnáct agentur Domácí ošetřovatelské péče Alice,“ shrnuje Kuba Ryba.

Jak přispět?

Koncert odehraje skupina Rybičky 48 zadarmo a celého svého honoráře se vzdá ve prospěch dobré věci. Veškerý čistý zisk bude poukázán Českému červenému kříži. „Budeme rádi, když se připojíte a pozvete i své přátele. My vám za to pošleme pořádný kus energie, kterou nám dáváte při koncertech. Všichni se v myšlenkách vrátíme do normálního světa a navíc společně pomůžeme sakra dobré věci,“ říká kapela Rybičky 48.

A jak lze přispět na dobrou věc?
1. Po zakoupení vstupenky na tento koncert za 100,- Kč na ticketstream.cz/r48live získáte unikátní kód pro sledování koncertu na webu live.ticketstream.cz/r48

2. Už od této chvíle můžete pomoci tím, že zašlete dárcovskou DMS ve tvaru DMS CCK 30, DMS CCK 60 nebo DMS CCK 90 na číslo 87 777. Více na oficiálním webu Dárcovská SMS.

3. Lze též přispět na veřejnou sbírku Českého červeného kříže – buď on-line na webu Daruj správně, nebo převodem na účet č. 333999/2700 s variabilním symbolem 2003 a se specifickým symbolem 7929.

Text: Magda Šotolová, foto: Honza Švanda

Author