Novinka od slovenských Fictive Marry nás vede k zamyšlení nad sebou samým

Fictive Marry

Jedním z poznávacích znamení košické metalové kapely Fictive Marry je, že fanouškům dávkují novou tvorbu po kouscích, ale zato častěji. Drží se hesla: Proč čekat na album, když máte pravidelný přísun singlů? A ani v roce 2020 tomu nebude jinak.

Další singl: Som to JA

Kapela nelenila a už koncem roku 2019 začala nahrávat novou skladbu Som to JA. Skladba se nahrávala v Sinus Records a Clangor Studiu, kde proběhlo i mixování. O mastering se postaral Peter Halgas (Ecco Sounds) a na produkci se podílel i Peter Kelbel (From The Six).

Svět se nevzpamatuje, dokud se nevzpamatujeme my

Zpěvák a zároveň hlavní textař kapely Marek Lacko o skladbě řekl: „Za všetko, čo sa v tomto období deje, si môžeme len my sami. Ako sa spieva v našej novej skladbe – svet sa nespamätá, kým sa nespamätáme my. Ani neviem, či vôbec existuje presnejší výraz na aktuálnu situáciu. Každá naša akcia vyvolá reakciu. Aj o tom je tento text. Napísal som ho síce ešte oveľa skôr ako sa začal po svete šíriť vírus, ale myslím si, že na súčasnú situáciu celkom sedí. Týmto textom som chcel vyjadriť hlavne to, čo by sme si mali uvedomiť všetci: Som, aký som. Človek, ktorý sa snaží robiť veci správne, ale zároveň robí veľa chýb. Nemám problém vstúpiť viackrát do tej istej rieky. Zrejme nie som najlepší na svete, ale cítim veci tak, ako ostatní. Som to ja.“

 

Fanoušci přijeli na natáčení klipu, jedna fanynka dokonce i z České republiky

Videoklip k písni, kterou už můžete znát z koncertních vystoupení kapely, točil opět osvědčený Lukáš Bodnár (BStyle Video). Ten s kapelou spolupracoval už při natáčení klipu ke skladbě Strieľaj. O celkovou atmosféru se ale hlavně postarali fanoušci, kteří měli možnost být součástí při natáčení klipu. „Fanúšikovia nás podporili a pricestovali za nami. Jedna baba dokonca až z Čiech. Veľmi si to vážime,“ dodává baskytarista Filip.

V pevné sestavě sypou singly

Melodic-metalovou kapelu Fictive Marry založil roku 2010 zpěvák Marek Lacko, kterého můžete znát z pěvecké soutěže Hlas Československa, jíž se v minulosti účastnil. Mezi nejznámější singly patří Strieľaj, Náročný či Nebo Nechám Pre Iných. Kapela si od začátku existence prošla velkými personálními změnami a z původního line-upu zůstal pouze zpěvák Marek. Nyní však fungují v pevné sestavě a vydávají jednu singlovku za druhou. Už nyní pracují na další novince, která by v blízké době měla spatřit světlo světa. Tak uvidíme, s čím se nám tato mladá slovenská partička představí.

Text: Ema Moravcová, foto: archiv kapely Fictive Marry, video, zdroj: youtube.com

Author