Nervosu opouští dvě členky, kapela vzkazuje, co bude dál

Prika Amaral

Brazilské thrashmetalové dámské trio Nervosa, ve kterém figurují tři mladé a divoké muzikantky, projde změnou sestavy. Loučí se hned dvě členky – frontmanka Fernanda Lira a bubenice Luana Dametto.

10 let tvrdé práce vyšvihlo Nervosu tam, kde je teď

Fernanda Lira byla jednou ze zakládajících členek této kapely, která během pár let stanula na pódiích s mnohými legendami, a to zejména díky tvrdé práci a chuti se neustále zlepšovat. Teď se ale (pravděpodobně) z osobních důvodů s tímto projektem loučí a bere s sebou i Luanu, která v roce 2017 nahradila bubenici Pitchu Feraz. Kytaristka Prika Amaral se připojila hned v začátcích, nyní je však poslední, kdo zůstal.

Vzkaz od kapely

Zde je vyjádření z Facebookového profilu kapely, zveřejněné v neděli 26. dubna:

Nervosa nikdy nezemře!

Napříč tím vším, co se povídá, Nervosa bude pokračovat!

Fernanda a Luana už nejsou součástí Nervosy, obě se rozhodly odejít.

Důvodů je mnoho a každá z nás k tomu měla svůj vlastní, v posledních dvou letech jsme zkrátka dohromady nebyly tím, čím předtím, a snažily jsme se udržet naši kapelu při životě, v naší nejlepší snaze, bez výjimek.

Chceme všem našim fanouškům dávat to nejlepší, ale v současnosti to bohužel nelze!

Za celou kapelu bychom rády poděkovaly každému, kdo nás podporoval na našich koncertech a přejeme vám mnoho zdaru!

Zůstaňte však na přijmu, jelikož noví členové a mnoho dalších novinek bude brzy oznámeno!

Děkujeme za podporu!

Jak po hudební, tak i po vzhledové a lidské stránce v tom nejlepším světle.

Hrály i u nás na Masters of Rock

Nervosa vznikla v roce 2010 v Sao Paulu. Dosud zde držela prapor nahoře zakládající baskytaristka a frontmanka Fernanda Lira. Dosavadní kytaristka Prika Amaral se k ní připojila krátce po vzniku kapely, bubenice se vystřídaly čtyři. Dosud jim vyšla tři alba, tím posledním je Downfall of Mankind z roku 2018.

U nás se tyto nespoutané Brazilky představily naposledy loni v dubnu ve zlínském Masters of Rock Café a v létě též na festivalu Gothoom Open Air na Slovensku. Letos měly zahrát i u nás na Masters of Rock. Jsou oblíbené také díky své vstřícnosti k fanouškům, kdy se na takovýchto velkých akcí neostýchají jít mezi fanoušky a popovídat si s nimi, vyfotit se a podobně.

Co bude dál?

Jak bylo řečeno, Nervosa nekončí. Proto nezbývá než držet palce kytaristce jménem Prika Amaral, která takto zůstala sama, aby brzy našla adekvátní náhradu za své bývalé kolegyně a aby se tento ženský metalový fenomén dal opět pořádně do pohybu. Samozřejmě bude zajímavé sledovat i osud odcházející Fernandy a Luany, věříme, že o nich ještě uslyšíme a uvidíme je na podiích také s nějakým novým projektem.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com