Arawn: Než se začne atakovat posluchačovo ucho živým hraním, natočí se deska

Arawn

Rocksound občas rád představí fanouškům také kapely, které se neobjevují na plakátech všech možných i nemožných festivalů, ale rozhodně mají příznivcům tvrdé muziky co nabídnout. Takoví jsou i Arawn, kteří se s námi podělili o zkušenosti ze svých začátků a prozradili, na čem pracují nyní.

Rozjezd kariéry naopak: nejdřív deska, pak začít vystupovat

Vznik mostecké kapely Arawn se datuje do března roku 2017, kdy se spojily cesty kytaristy Zakka, basaka Toma a bubeníka Vikinga. Později sestavu doplnil zpěvák Jirka Suky Suk. Vlastní hudební materiál začali tvořit prakticky ihned. Měli totiž zcela obrácenou představu o rozvoji své hudební dráhy, než je standardní postup: Než se začne atakovat posluchačovo ucho živým hraním, natočí se deska, a od toho se odvine další činnost. Takto připravili debutovou desku Zrození.

Arawn se podařilo prorazit za hranice

S odstupem času se kapela domnívá, že to byl krok správným směrem. Deska měla a má velice kladné ohlasy, o čemž podává důkaz více než třicet recenzí u nás i jinde. Kapele se totiž podařilo prorazit za naše hranice. V současné době hrají muziku Arawn rádia v Severní i Jižní Americe a pozadu nezůstává ani Evropa – převážně Polsko, Francie a Velká Británie.

Pod křídly Slovak Metal Army

Během dvou let Arawn odehráli větší množství koncertů a festivalů, předskakovali kapelám z české rockové a metalové špičky, přičemž se pochopitelně věnují i vlastním aktivitám. Minulý rok vyvrcholil účinkováním v pořadu TV Rebel s názvem Czech Blade a koncertem na Slovensku pod záštitou vydavatelství Slovak Metal Army. Pod jeho křídly albový debut vyšel a kapela s ním úzce spolupracuje. To ilustruje také fakt, že kytarista Zakk se věnuje i jiné pracovní činnosti pro SMA.

V létě bude vznikat nové album

V současné době se kapela pilně připravuje na natočení druhé desky, která pochopitelně vyjde opět u SMA. Točit se bude v létě v brněnském studiu Sonidos, kde se natáčela už prvotina Zrození. Šéf studia Zdeněk Ondráček plně uspokojuje jejich požadavky coby zvukař a vzájemná spolupráce je na skvělé úrovni.

Singly jsou venku

K této desce už kapela představila dva pilotní singly s názvy ZNP a Pohan, které najdete na YouTube, webových stránkách Arawnband Cz a Slovak Metal Army, a pochopitelně i na různých online portálech s hudbou.

Uvidíme se i live

Arawn nyní tedy žijí přípravou nové desky, ale zároveň také pomalu připravují koncerty, o které dosud přicházeli kvůli koronavirové krizi. Pochopitelně se na fanoušky už velmi těší.

Text: redakce, foto: archiv kapely, video: YouTube.com