Monster Meeting začíná společným klipem a třemi koncerty v Plzni

Dymytry, Jan Protheus Macků

Současná platná nařízení již umožňují konání kulturní akcí do 1000 osob. Díky tomu může také začít dlouho dopředu avizované turné Monster Meeting, jehož hlavním lákadlem jsou koncerty kapel Dymytry a Traktor.

Odložené turné

Turné Monster Meeting s účastí kapel Dymytry, Traktor, Alkehol, Černá, Sebastien, Rammstein Tribute Show a hostujících maďarských Firkin (pro jeden koncert v Lokti nad Ohří) mělo začít na jaře. Vzhledem ke koronavirové situaci byl však v březnu vydán zákaz konání hromadných kulturních akcí a turné se muselo prozatím odložit. Na jak dlouho? To zatím nebylo známo. Nikdo nevěděl, jak se bude situace vyvíjet. Kapely mezitím odehrály koncerty s charitativním podtextem, vysílané online z Malé sportovní haly v Praze, ale „monstrum“ muselo zatím pokračovat v zimním spánku.

Nápad s rozdělením publika, aby se mohlo začít hrát

To se změnilo s rozvolněním opatření a povolením konání kulturních akcí nejdříve do 500 osob, pak do 1000. Dymytry aktivně přispěchali s návrhem začít plzeňským termínem, publikum rozdělit a odehrát dva koncerty v pátek 26. 6. a v sobotu 27. 6. Nápad se setkal s velkou odezvou, fanoušci ochotně sdělili, který den by se jim více zamlouval, a podle toho byli rozděleni do jednotlivých dnů. A že byl zájem opravdu velký, byl nakonec přidán ještě i čtvrtek 25. 6., který se tak stane oficiálním prvním zahajovacím dnem turné. Všechny tři koncerty se konají v prostorách Depo2015 v Plzni.

 

Nový klip nazvaný jako turné

Dymytry a Traktor také společně natočili dva klipy. První s názvem Spolu se cítíme živí vydali již dříve, druhý na téma silných strojů, nazvaný Monster Meeting, vychází nyní, těsně před začátkem turné.

Sledujte facebookové stránky kapel pro aktuální termíny

Spolu s organizací plzeňského termínu se postupně přesouvaly termíny ostatních koncertů turné. Aktuální verzi najdete na facebookových stránkách Dymytry a Traktoru, proto je sledujte pro nejnovější informace.

Text: Redakce, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com