Amaranthe v novém videoklipu Viral vracejí světu řád

Elize Ryd, Amaranthe

Švédsko-dánští Amaranthe v době karantény nelenili a nechali se zavřít do studia, kde se věnovali nahrávání svého šestého počinu. Kapela nám nyní jako ochutnávku posílá videoklip, ve kterém se představuje v netradiční podobě.

Skladba inspirovaná světem

Viral. Přesně tak zní příhodný název singlové novinky, na kterou vsadila kapela s nepřehlédnutelnou zpěvačkou Elize Ryd všechny své trumfy a vypustila ji společně s klipem. Jedná se tak o druhou skladbu, kterou máme možnost slyšet z chystaného alba. Je inspirována světovou situací, která se dotkla nejen nás fanoušků, ale i kapel samotných. Ve videoklipu vidíme Amaranthe separované od zbytku světa, kapelu, které chybí přítomnost fanoušků a účast na koncertech. Tuto situaci se však rozhodnou změnit a vydají se světu oznámit, že koncertovat rozhodně nepřestanou a na fanoušky pamatují.

 

Novinka bude zároveň manifestem kapely

Ještě před vypuknutím světové situace kolem koronaviru se Amaranthe začali věnovat přípravám nového alba. Uzavírání hranic států a omezení pohybu osob však jejich plány trochu uspíšilo, a kapela se tak nechala na celou dobu karantény zavřít v dánském nahrávacím studiu v Ribe. Na novince znovu spolupracovali s producentem Jacobem Hansenem, který produkoval i jejich předchozí počiny. Novinka ponese název Manifest a Amaranthe o něm svědomitě hovoří jako o dalším krůčku k dokonalosti jejich hudby. Deska bude inspirována dystopií, tedy společností, která si sama zapříčinila svůj pád, a vyjde 2. října pod křídly vydavatelství Nuclear Blast.

Amaranthe u nás

Do České republiky se Amaranthe chystali zavítat v rámci svého evropského turné v zimě tohoto roku za doprovodu německé symfonic metalové party Beyond the Black. Společné turné však bylo odloženo na jaro příštího roku. Koncert se uskuteční 1. května 2021 ve zlínském Masters of Rock Café. Vstupenky je možné zakoupit přes oficiální stránky Masters of Rock za cenu 750 Kč.

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com