V Nároďáku proběhla veřejná zkouška tří metalových kapel

Dysangelium

Jaroměřský Nároďák už jede naplno, co se rockových a metalových akcí týče. Minulý víkend byla na programu veřejná zkouška kapel Dysangelium, Sceletons a Okult, poslední jmenovaní byli nahrazeni kapelou Tinnitus.

Při setu Dysangelium nebyla o zábavu nouze

V šest hodin večer odstartovali svůj set deathmetaloví Dysangelium z Pardubic, jejichž členem je i majitel Nároďáku Ctibor Podmanický. Většinu setlistu tvořilo jejich nové album Mohamord, které vyšlo minulý rok. Přišlo i zpestření v podobě několika vtipných momentů, kdy například začali všichni hrát až napotřetí, což bylo doplněno i komunikací s přítomnými fanoušky – pojali to tedy doslova jako zkoušku. Jejich valivý death metal však rozhýbal i několik lidí v těsné blízkosti, zatímco si většina zde přítomných užívala hudbu v pohodlí zastřešeného sezení.

Sceletons přitvrdili, dokončují práci na novém albu

Druzí v pořadí byli Sceletons z nedalekého Hradce Králové. Muzika tohoto tria balancuje na pomezí thrash a death metalu. Přehráli několik songů z alba Empty Souls, k vidění byla pořádně rychlá metalová sypanice. V současné době dokončují práci na novém albu, které by mělo brzy vyjít, takže je rozhodně na co se těšit. V jejich nedávných začátcích jim v mnohém pomohli jejich kamarádi z Dysangelium. Obě tyto kapely mají za sebou mnoho společných koncertů.

Místo Okult vystoupili Tinnitus, jejich koncert proběhl za deště

Jako třetí měli vystoupit thrash/deathoví Okult, kteří nedávno dokončili práci na novém albu s názvem Signum Diabolica. Bohužel se jim ale jeden člen zranil, a tak místo nich přijali pozvání hradečtí Tinnitus, hrající klasický heavy metal. Předvedli pěkný výkon, svůj setlist poskládali z obou dosud vydaných alb Pláč hrdinů a Nejde zapomenout. Zkraje jejich setu však přišel nepříjemný prudký déšť. Naštěstí větší část zahrádky byla zastřešena, pořadatelé zkrátka mysleli na všechno. Kolem desáté hodiny dozněly poslední metalové tóny a spokojení návštěvníci se začali pomalu rozcházeli.

Text: Mates Šimek, foto: Veronika Špundová