Hubertka open air show rozezněla Vysočinu nejen hardcorem

Alternative Core

Po dlouhé koronavirové přestávce nás potěšil na venkovní ploše na Vysočině první hardcore festivalHubertka open air show, který se konal 27. června v obci Okrouhlička u Havlíčkova Brodu. Pro Rocksound o tom vypráví Petr Klepetko:

Alternative Core to s fanoušky umějí

Organizace festivalu byla s ohledem na přísná hygienická opatřeni kvůli koronaviru zvládnutá na jedničku, návštěvnost byla také hojná. Kolem čtvrté odpolední začali najíždět natěšení fanoušci na pořádnou porci hardcoru. Okolo páté otevřela festival skupina Alternative Core songem Bez práva, kde se oba zpěváci skvěle doplňovali. Při druhé skladbě, která nese název Klec, se zpěvák Jupiter odvážil sejít z pódia mezi své fanoušky. Ti mu na oplátku vytvořili skvělou atmosféru, která zpěváka hnala k většímu pěveckému výkonu.

Flashback: Krev není voda

Po krátké technické přestavbě přišla na řadu kapela Unsolved Case. V průběhu vystoupení zaujal zpěvák tím, že při zpěvu chodil neustále dokolečka. Kolem devatenácté hodiny večerní přišla na řadu hardcore punková kapela Flashback, která rozjela svou show songem Blood Ain’t Water. Pokračovali písní Flashback, na základě které skupina sklidila velký pozitivní ohlas účastníků. Zpěvák se při koncertním setu skvěle doplňoval s kytaristou a basákem.

Zpívající hosté kapely Streetmachine: Jupiter i Zub

Další účastníci festivalu, kteří přijeli potěšit své fanoušky z Pardubic, byla skupina Streetmachine, která začala velmi tvrdě, a to songem Ber nebo nech bejt. Následně zazněly písně Kovanej (ta se dočkala i klipového zpracování), Sever, Zůstaň hladovej, Nebudu stejnej. Zpěvák ze Streetmachine si pozval na pódium Jupitera z Alternative Core a společně si zazpívali Hymnu ztracených. Při této skladbě se zpěváci skvěle doplňovali a vysílali mezi své fanoušky spoustu energie. Při závěrečném songu Jdi dál se zpěvákem zpíval Zub neboli místní kuchař.

Memento Mori pomáhají: Show Your Help

V 21 hod dostala svůj prostor na pódiu skupina Mr. Dynaboom. Ta za stmívání využila řadu světelných efektů, například při písni Žabí syndrom. Kromě toho zazněly skladby jako Krok zpět či Myšlenka. Na závěr festivalu se objevila skupina Memento Mori, která pomáhá organizovat sbírku Show Your Help, a tak na festivalu nechyběla známa kasička s možnosti příspěvku. Mně osobně se festival velmi líbil a už nyní se těším na další ročník.

Text a foto: Petr Klepetko