Nový festival Radvanická Rocková Rokle láká na svůj první ročník hvězdným headlinerem

Doga

I přes nepříznivou situaci, která v naší republice nastala, je zde stále pár nadšenců a odvážlivců, kteří se nebojí přijít s myšlenkou založit nový festival. A právě jeden takový vznikl v Ostravě-Radvanicích nazvaný Radvanická Rocková Rokle. A jako jedna z mála akcí v této lokalitě podle vyjádření pořadatele tento týden proběhne.

Pořadatel moto závodu zakládá festival

Za celým projektem stojí Roman Hyrdel, který se 11 let podílel na realizaci Mezinárodního závodu silničních motocyklů na přírodním okruhu v Ostravě Radvanicích. V rámci závodního programu se také vždy konal i koncert nějaké rockové kapely, aby se fanoušci i závodníci pobavili.
„Jelikož nám letos situace s Covidem nedovolila pořádat tento podnik, a navíc se zrušila spousta festivalů a kulturních akcí, rozhodl jsme se, že uspořádám jednodenní rockovou akci,“ říká Roman Hyrdel. A tak také učiní – 25. července v areálu Stodoly U Hyrdelů, která je se závodem také spjatá.

Ostravské kapely v čele s Dogou a Salamandrou

A na koho se na prvním ročníku Radvanické Rockové Rokle můžete těšit? Hlavní hvězdou a headlinerem festivalu bude kapela Doga, která má na Ostravsku velikou fanouškovskou základnu a bude zaručeně velkým tahákem. Těšit se můžete také na kapelu Salamandra, která se zde představí ve zbrusu nové sestavě. Svou show přijede ukázat i kapela Witch Hammer, která letos oslavila 20 let na scéně. Určitě si nenechte ujít koncert kapely Lautr, kde za bicími usedá výkonný ředitel Radia Čas Rock – Roman Jeřábek. Celou sestavu pak doplní kapely Vixlaivant a Rusty Fox.

O lístky si zavolejte

První ročník je vždy velká neznámá, ale my věříme, že se všechno vydaří, jak má a dorazí spoustu nadšených fanoušků. O tom svědčí i fakt, že pořadatel už přemýšlí nad druhým ročníkem, který by se dle jeho slov měl uskutečnit v prostorách bývalého Radvanického koupaliště.
Festival se koná za podpory Sdružení Rabamotosport a mediálních sponzorů Rádia Čas Rock a televize Rebel. Vstupenky na akci jsou k dostání po telefonické domluvě s pořadatelem.

Text: Ema Moravcová, foto: Honza Švanda