Festival Brod 1995 letos bude: Trochu jinak, ale bude

Koncert a jeho fans

Festival Brod 1995 je jedním z těch, kterým se pro letošek podařilo zachovat svou existenci. Proběhne za mimořádných podmínek: ve dvou dnech a s omezeným počtem návštěvníků na jiném místě v Českém Brodě.

Letos nadvakrát

Festival, který zachovává odkaz začátků Rock for People, se přizpůsobil letošním platným nařízením a trochu pozměnil svou podobu i místo konání – mimořádně proběhne na bývalém koupališti před atletickým stadionem v Českém Brodě. Odehraje se v termínu 21.-22. srpna, tedy ve dvou dnech místo jednoho. „Mám obrovskou radost, že se nám letošní ročník v určité, i když změněné, podobě podařilo zachovat,“ říká organizátor Petr Fořt a dodává: „Pevně věřím, že se v srpnu potkáme plní energie a zachováme tak společně jedinečnou atmosféru brodského festivalu.“

Co uslyšíme v pátek a co v sobotu?

Fanoušky zajisté zajímá program jednotlivých dnů. V pátek v podvečer budeme vzpomínat na loňský ročník festivalu. Zahrají Horkýže Slíže, Gaia Mesiah či Medvěd 009 a Ešus. Sobota bude hledět vstříc věcem příštím, tedy ročníku 2021. Vystoupí Vypsaná fixa, PSH, Krausberry, Cocotte Minute, Mucha, United Flavour, Soundsystem a Big S.

Další nápady

Návštěvníci se mohou dále těšit na některé další nápady, které zpříjemní jejich pobyt na festivalu – například Live Jukebox s sluchátkovou Silent Party.

Přesun programu na rok 2021

O původní letošní program ale nepřijdeme. Program je kompletně přesunut na 21. 8. 2021. Vstupenky pro oba festivalové dny letošního ročníku již běží a na každý den je jich pouze 1000 dle platných nařízení. Více informací najdete na webu Brod 1995.

Z historie

Festival Brod 1995 vznikl sedm let zpátky jako vzpomínka na místo a atmosféru, odkud vzešel dnešní velký mezinárodní festival Rock for People. Petr Fořt, který oba festivaly zakládal, vytvořil novou tradici jednodenního festivalu s kvalitní dramaturgii, plným komfortním servisem a v přívětivé atmosféře. Akce je svým charakterem tedy jako dělaná pro ty, kdo nemohou nebo nechtějí absolvovat náročné velké několikadenní hudební festivaly. V programu pak vystupují výrazné české a slovenské kapely, mezi jejichž hudební produkcí si každý z návštěvníků určitě najde to své.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda

Author