Léto v Nároďáku: Žijeme, hrajeme, děkujeme fanouškům za pomoc přežít

Titanic

Jaroměřský kulturní dům Nároďák spustil letní sezónu a na červenec a srpen chystá hned několik rockových a metalových akcí. V souvislosti s koronavirovou situací musel v březnu zastavit svůj program, nyní ale začíná nabírat druhý dech.

Merch na podporu přežití klubu

Spousta akcí se od března do června musela přesunout nebo zrušit. Znamenalo to pochopitelně i velký zásah do ekonomiky Nároďáku – o to hůř, že klub byl obnoven vlastně teprve nedávno. Ale jak získat finance, když se nedá hrát? Za účelem podpory přežití klubu byla vydána kolekce merche s motivy Nároďáku. Grafiku připravil kamarád fotograf Roman Binder. Výrobu zajistila firma Underground-Collection, u které nechává produkovat svůj merch například Doga či dokonce Tarja. Nově spuštěný e-shop na stránkách Nároďáku skvěle zafungoval – i díky podpoře fanoušků, kteří se nadšeně pustili do objednávání, se podařilo klub zachránit.

Na zahrádce je bližší kontakt kapely s fanoušky

Od konce května, s prvními rozvolněními, se Nároďák začal nadechovat k novému rozjezdu. Obvyklá klubová sezóna bývá od půlky září do půlky května – tedy všechno, jen ne letní. Letos je ale všechno jinak – po čtyřměsíční pauze zkusil Nároďák letní sezónu. Větší akce se konají v sále, pro regionální či méně známé kapely je pak k dispozici. Tam je sice omezená kapacita, ale o to zajímavější je koncertní zážitek v podobě blízkého kontaktu kapely a fanoušků.

 

Úvod sezóny s Titanicem

Letní sezóna tedy začala 20. června koncertem Titanicu, jednou z prvních československých heavymetalových kapel, jejíž počátek činnosti se datuje do 80. let. V roli supportu se představili Metanol a Rebel. O týden později 27. června se poprvé otevřela kapelám zahrádka – veřejnou zkoušku si „střihli“ Dysangelium, Sceletons či Tinnitus. Následně další sobotu 4. července, už „oficiálně“ s podtitulem Rocková zahrádka, vystoupily kapely Restday a Rain.

Další plány v Nároďáku na léto

A jaké má Nároďák další plány? Na sobotu 18. července se připravuje koncert kapel Blamage a The Arcane Legacy, na pátek 24. července pak v pořadí druhá Hot Metal Party s kapelami Sebastien, Metalcraft, Whatrock a Archfall. Zcela z jiného hudebního soudku bude pak v neděli 26. července Country zahrádka s koncertem kapely Nádech. Třetí Rocková zahrádka v sobotu 1. srpna přinese vystoupení kapel Dangar Six a Taranisovy kolečka. Ve čtvrtek 6. srpna pohostí Nároďák warm up párty letošního „mini Brutalu Josefoff: fanoušci se budou bavit při koncertech kapel Doomas (SK), Dysangelium, Pačess, Sceletons, Consequences

Text: Sylva Kaplanová, foto: Petr Dio, video: YouTube.com