Škola o prázdninách: rockově v Bučovicích s Davidem Kollerem a Cocotte Minute

Dark Gamballe, Rockové školy 2020, Bučovice

V sobotu 25. července se v Bučovicích konal festival Rockové školy. První ročník se uskutečnil v roce 2013 a od té doby se festival koná v příjemném areálu mezi základními školami v Bučovicích. Od roku 2018 festival podporuje Nadační fond dětské onkologie Krtek.

Každý rok hvězdné kapely

Na každém dosavadním ročníku zahrály hvězdné kapely, jako například: Mňága a Žďorp, Miloš Dodo Doležal, Blue Effect nebo Kamil Střihavka&Leaders! Na letošním ročníku jako „vyučující“ vystoupili interpreti Xavier Baumaxa, Zoči Voči, Dark Gamballe, Cocotte Minute, David Koller a festival zakončili domácí Forrest Jump.

Čajovna a písničkáři

Během příprav pódia mezi jednotlivými kapelami si návštěvníci mohli zajít posedět ke stánku, který fungoval jako čajovna, a poslechnout si Knížete pornofolku Záviše. Xavier Baumaxa měl bohužel problémy s cestou na festival a jeho vystoupení se posunulo cca o hodinu, ale ničemu to nevadilo a zpoždění se nakonec dohnalo. Návštěvníci festivalu si písničkáře poslechli zpovzdálí.

Punk a bordel na slupkách od banánů

Jako další se na pódiu objevila slovenská kapela Zoči Voči. Fanoušci už přistoupili k pódiu a užili si skladby Nad Prahou, Milión Ciest nebo Čerešne. Po tomto poppunkovém vystoupení vlítli na stage crossoveroví Dark Gamballe z nedalekého Vyškova. To už byl pod pódiem pěkný kotel a fanoušci si s kapelou mohli zapařit na hity jako Baletky v hlavě, Kult samorostu, Oni, Strýček Sam nebo nakonec – málo koncertně hranouNa slupkách od banánů. Po nich následovala nu-metalová banda Cocotte Minute, a to už začal pořádný „bordel“. Fanoušci budou následujícím slovům jistě rozumět: Kdo chtěl Czeko, dostal Czeko, kdo chtěl kopat, kopal nebo dělal bordel, a přišla na řadu i cover verze Můj čas, kterou už této bandě nikdo neodpáře.

David Koller nabídl průřez kariérou, Forrest Jump potěšili pódiovou show

Po pořádném kotli se na stage chystal David Koller se svou kapelou. To už byli pod pódiem snad všichni návštěvníci, a užili si nejen pecky z Davida sólové dráhy – Recidiva, Chci zas v tobě spát, Na mě zapomeň, kterou David věnoval premiéru „Burešovi“, nebo novinku My se vám ozveme. Ale zazpívali si také hity LucieČerní Andělé, Vona říká jó nebo Šrouby do hlavy, kdy se v refrénu přidali snad všichni. Došlo i na starou pecku Jasné Páky: Nálady – Sedí, pije… David střídal jak kytaru, tak i bicí soupravu, kde je výborně sehraný se synem Adamem, nebo i jen s mikrofonem zpíval a hecoval fanoušky. Jako poslední přišli na řadu domácí Forrest Jump. Bylo vidět, že po vystoupení Davida Kollera většina návštěvníků již odešla, ale kdo zůstal, mohl si užít nejen parádní ohnivou a světelnou show, která doprovázela celé vystoupení.

Festival: malý, ale připravený s velkým srdcem

Festival potvrdil, že je možná malý, ale zato připravený s velkým srdcem. Návštěvníkům snad nemohlo nic chybět, dokonce i pro nejmenší byl připraven skákací hrad. Jídla i pití bylo také pro všechny dost. Počasí vyšlo na výbornou a pár kapek, které spadly, nikoho nerozpustí. Budeme se těšit za rok na shledanou!

Text a foto: Petr Hanč