Rocková zahrádka Nároďáku chystá třetí pokračování

DanGar Six

Série rockových a metalových akci s názvem Rocková zahrádka se fanouškům této muziky zalíbila, a proto organizátoři pokračují směle dál. Tento víkend se můžeme těšit na dvojici solidních rockových kapel.

DanGar Six v šesti členech, Taranisovy kolečka poprvé v Jaroměři

První kapelou budou jablonečtí DanGar Six, jejichž tvorba balancuje na pomezí rocku a metalu. V tomto šestičlenném uskupení dostávají prostor i klávesy, což přidává do jejich příjemné, a zároveň rázné tvorby něco navíc. Před dvěma lety jim vyšlo debutové album Smetiště dějin, na kterém bude celý jejich koncert postaven. Z nedalekého Hradce Králové jim budou sekundovat Taranisovy kolečka, kteří našli se našli v řízném punk rocku. Pod názvem inspirovaným kelstkým bohem hromu se tohle trio dalo dohromady před čtyřmi lety v Jaroměři, a v tomto městě to pro ně bude premiéra.

 

Třetí pokračování je za dveřmi

Projekt „Rocková zahrádka“ vznikl v době, kdy z jistých důvodů nebylo možno pořádat akce o více než 100 návštěvnících – aby se metalisté z Jaroměře a okolí mohli aspoň částečně bavit svým oblíbeným žánrem. Několik desítek návštěvníků si na předešlé dvě pokračování našlo cestu, a tak byl přidán i třetí turnus, který proběhne tuto sobotu 1. srpna v prostorách venkovní zahrádky Nároďáku. Vstupné je dobrovolné. Program bude ve čtvrtek 6. srpna pokračovat akcí s názvem „Nároďák fest warm-up Josefoff“ – otvírací párty symbolické náhradní akce za letošní festival Brutal Assault.

Ten kdo chyběl v Nároďáku na druhé pokračování Rockové zahrádky, má možnost se podívat do naší fotogalerie na kapely Restday a Rain. Snad vám jejich vystoupení a atmosféru trochu přiblížíme.

Text: Mates Šimek, foto: Veronika Špundová, video: YouTube.com