Letní parket Výrava hostil Limetall, Harlej, Komunál a Walda Gang

Limetall

Na Výravě to žije i letos v létě, a Rocksound byl samozřejmě u toho. Tradiční letní parket přivítal čtyři oblíbence rockového publika v památný srpnový den připomínající události roku osmašedesátého.

Limetall: jistý zpěvák, muzikanti profíci

Limetall má za sebou pět let existence, a i na Výravě slušnou řádku příznivců -hned od začátku bylo pod pódiem plno. Kapela zde vystupovala celkově potřetí, a opět nezklamala – výborný zvuk, jistý zpěvák, muzikanti profíci. Zazněly všechny známé hity – Stará garda, Sex’N’Roll, Amerika a další. Sečteno a podtrženo – skvělé vystoupení.

Harlej: pojednadvacáté na tradičním místě

V tradičním srpnovém termínu již pojednadvacáté na Výravě. Tušíte, o kterou kapelu by mohlo jít? Ano, Harlej. Pod pódiem to náležitě zhoustlo již při přestavbě a kapela své příznivce nezklamala. Nabídla jako obvykle perfektní vystoupení, playlist se staršími hity a s několika novinkami (Tráva, Nejsem zklamanej, Až tady jednou nebudu). Závěr jako obvykle patřil skladbám Svařák a Optimistická. Nemohlo chybět Tondovo zakončení – hození trika do publika a přídavek Rozvíjej se, buřtíku.

Komunál hrál, pomáhal i blahopřál

Komunál zavítá na Výravu často, a tím spíš si stačil i na tomto místě vychovat své publikum. Bylo to znát zejména přímo pod pódiem, kde nebylo k hnutí. Komunálu se moc povedlo poslední album, a tím raději dávají na koncertech pět nových skladeb (pro mě je „ta nej“ Dva přístavy). Ze starších hitů nesmí chybět Hrobník a smrt, Je to zlý, Maják nebo Tulák a král. V setlistu se tedy střídaly staré hity s novými a dav si to náležitě užíval. V jedné přestávce si Luboš pozval na pódium vozíčkáře Ondru Tomeše, který má velký sen – koupit si profesionální vozík na hraní pozemního hokeje pro handicapované sportovce. Skupina Komunál mu v tom vydatně pomáhá při svých koncertech. Zpěvák Luboš Suchánek také popřál velmi osobními slovy věrnému fanouškovi Zdeňkovi Dlouhému k šedesátinám a následně mu věnoval song Holčička.

Walda Gang: pojízdný hudební cirkus

Jestli je mezi českými festivalovými stálicemi nějaký pravý pojízdný hudební cirkus, pak na Výravě přišel na závěr. Ohně, dým, konfety, prostě show, jak má být. I přes pozdní hodinu fanoušků neubylo, zůstalo neustále plno. Zpívalo se a tančilo od začátku do konce, a zpěvák Miro Šmajda to s fanoušky také umí.

Díky!

Výrava opět nezklamala. Bylo vyprodáno do povoleného limitu. Panovalo ovšem velké vedro – ale to je pořád ten lepší případ, déšť na venkovní akci by nepotěšil nikoho. Chválím organizátory za dostatek stánků s pitím, i přes velkou účast se netvořily skoro nikde žádné fronty. Brzy se zde zase uvidíme!

Text: Zdeněk Dlouhý, Sylva Kaplanová, foto: Petr Klepetko

Author