Amaranthe – Silné spojení dvou severských zpěvaček

Amaranthe, Elize Ryd

Konečné přípravy k novému počinu sextetu Amaranthe pomalu, ale jistě vrcholí. Kapela posílá čerstvý videoklip k připravované desce, tentokrát doplněný o speciálního hosta z řad severských vokalistek.

Manifest kapely

Chystaná novinka je v pořadí šestým počinem této švédsko-dánské party, která si postavila kariéru na mixu tanečních melodií a metalu. V čele jim stojí nepřehlédnutelná zpěvačka Elize Ryd, kterou doplňují zpěváci Henrik Englund Wilhelmsson a Nils Molin. Jejich nová deska ponese název Manifest a vyjde už 2. října pod vydavatelstvím Nuclear Blast, se kterými Amaranthe nedávno navázali spolupráci.

V karanténě ve studiu

Album vznikalo v době karantény, kdy se kapela nechala zavřít do studia v dánském Ribe. Jedná se o druhou desku, na které se podílel zpěvák Nils Molin, jež v roce 2017 nahradil za mikrofonem původního člena Jakea E, a první, na kterém se podílel i skladatelsky.

Dva silné hlasy

Hostem v nově představené skladbě Strong se stala zpěvačka Noora Louhimo, majitelka silného hlasu z finské metalové kapely Battle Beast. Ve videoklipu vystupuje společně s Elize Ryd, kde představují vzájemné protiklady. Samotní Amaranthe o skladbě napsali: „Ďábel a světec, mučedník a hříšník, zrada a loajálnost – Strong představuje dualitu a přirozenou povahu toho, co je to být člověkem. Ve stále více polarizovaném světě jsme zjistili, že je vzrušující oslovit metalovou scénu a najít někoho se stejným názorem, jako je fenomenální Noora Louhimo. I když je svět kolem vás v plamenech a ocitnete se v nevýhodě, pamatujte si, že vždy zůstane jedna vaše část silná – strong.“

Amaranthe příští rok u nás

Amaranthe se českému publiku připomenou živě 1. května 2021 ve vyhlášeném zlínském Masters of Rock Café. Společně s nimi tu zahrají němečtí Beyond the Black s Jennifer Haben za mikrofonem a hostující kapela, která bude brzy představena. Vstupenky na koncert si můžete pořídit přímo přes stránky Masters of Rock za cenu 750 Kč.

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda