Tři sestry slaví v Braníku 35 let

Tři sestry

Jak již bývá zvykem při výročí legendárních Tří sester, tak i k pětatřiceti letům existence pořádá kapela v areálu pražských Ledáren Braník „oslavenecký“ koncert. Akce je letos dvoudenní.

V Braníku vystupuje eskadra punkových legend

Dvoudenní oslavy pětatřiceti let Tří sester vypukly v pátek 11. září a pokračují v sobotu 12. září. Návštěvníky potěší spousta českých kapel a též dvě slovenské. V pátek zahráli punk rockoví Iné Kafe z Bratislavy, kteří vznikli přesně o 10 let později než Tři sestry. Od roku 2010 koncertují pouze sporadicky, proto je cenné, že pozvání přijali. Další parta co zde vystoupila jsou jejich krajané Horkýže Slíže. A protože Tři sestry původně inklinovaly především k punku, nechyběli jejich kamarádi a neméně legendární pankáči Visací Zámek. Vidět jsme mohli i Plexis, jejich frontman a zakládající člen Petr Hošek dále působí i v kapele Apple Juice, která zde také zahrála. Posledními punkovými aktéry pátečního večera byli Pirates of the Pubs a Nástroj snahy. Poslední kapelou, která se v pátek přidala k oslavám byla Vypsaná FiXa.

V sobotu si zahrají Alkehol, Mňága a Žďorp či E!E

Sobotní program nabízí punkrockery MZH, kteří letos slaví 25 let od založení. Z Litoměřic dorazí Synové výčepu se svým alko-punkem. Přidají se i rockoví Doctor P.P., se kterými dlouhodobě spolupracuje frontman Tří sester Lou Fanánek Hagen. V programu se představí i oblíbení Alkehol, kteří za 28 let existence mají na kontě již 19 studiových alb, tím zatím posledním je Sudová přitažlivost z předloňského roku. Další punkovou legendou, která zde nebude chybět jsou E!E. V roce 1987, vznikla i další česká legenda Mňága a Žďorp. Ti se taktéž přidají mezi čestné hosty. Minulý rok jim vyšlo již šestnácté album s názvem Třecí plochy.

V setlistu Tří Sester přibude čerstvě nahraná skladba

A na závěr samozřejmě oslavenci. Tři sestry vznikly už v roce 1985. Mezi největší hitovky kapely patří Zelená, Mexiko, Modlitba pro partu, Pianovka nebo Sovy v mazutu. Mnoho lidí je má rádo díky vtipným textům písní, jejichž hlavním autorem je frontman Lou Fanánek Hagen. I díky nim bývá styl kapely často označován jako pub rock.
V Braníku odehrají dlouhý koncert sestavený z těch nejznámějších songů i některých méně hraných skladeb. Do setlistu zařadí i jednu žhavou novinku, která byla dokončena teprve před pár dny. Mejdany této punk rockové legendy vždy stojí za to.

Kdo by snad ještě po dvou dnech oslav neměl dost, dávají Tři sestry v neděli v pražské Akropoli do placu 35 sudů piva. Ke každému zaplacenému pivu dostane každý ještě jedno navíc. Tato akce bude platit celou neděli nebo do vypití všech 35 sudů.

Text: Mares Šimek, foto: Honza Švanda