Vydařený Symbolic Open Air fest mírně zápasil s počasím

Hnus umírající

Festival Symbolic Open Air letos proběhl ve zkrácené dvoudenní verzi pod názvem Back to the Symbolic: Covid-19 Edition. O posledním srpnovém víkendu trošku komplikovalo situaci počasí, ale i tak se akce povedla a dorazilo přes 300 metalových fanoušků.

Počasí zkomplikovalo vystoupení Prolapsed

Páteční večer odstartovali grindoví Amoclen. Hned po nich přišli na řadu deathgrindoví Prolapsed, kterým počasí lehce zkomplikovalo koncert. Mohutné poryvy větru způsobily výpadek proudu, a zastřešené prostory zahrnující pódium a rozsáhlé sezení na chvíli zaplavila tma. Díky pohotové práci techniků se naštěstí po pár minutách mohlo pokračovat dál. Už bez komplikací proběhl koncert Poppy Seed Grinder s dámou za mikrofonem. Páteční den uzavřela thrashová formace Lahar a deathgrindová legenda Fleshless.

Stercore nedorazili, Human Scum vystoupili bez bubeníka

Sobotní program začal o hodinu později, neboť z line-upu vypadli slovenští Stercore. Jako první se představilo duo Hadem pro mého munga, kterým stačila baskytara a bicí, a mnozí žasli nad instrumentální zručností obou členů. Bez bubeníka se obešli Human Scum, kde bicí byly zapnuty ze samplu, na dalších koncertech by však s nimi už měl vystoupit. V plné síle se po nich představili thrashoví Koloss, jejichž frontman se několikrát prošel mezi fanoušky. Neurotic Machinery hrají sice bez basy, ovšem dvojice sedmistrunných kytar pořádně vylepšuje zvuk těchto deathmetalistů. Black metal zde zastoupila kapela Hnus umírající, jejichž frontman si v davu vyhlédl jednoho dětského fanouška a prošel se s ním na rameni po pódiu.

Nejistou účast měli Bad Victim, festival skončil za zvuku black metalu

Dewdrop způsobili před pódiem pořádný moshpit, což se povedlo i thrashovým Götterdämmerung. O pořádný kotel nebyla nouze ani při setu Bad Victim, jejichž účast byla ještě několik dní před festivalem nejistá. Vše si však sedlo a jejich frontman se procházel po pódiu s maskou rohaté lebky. Poté přišel čas na death metalové Sectesy, kteří tento festival pořádali. Byl to z jejich strany pořádný „deathový diktát„, který mohutně rozpohyboval fanoušky před pódiem, a ještě větší jízda to byla při setu legendárních Tortharry. Festival zakončila blackmetalová formace Naurrakar, jejíž členové měli po celou dobu koncertu nasazené plynové masky.

Příští rok na Symbolicu snad už v plné síle

Cestu do Třech Dvorů si tedy našlo přes tři sta metalových nadšenců, a i přes menší nepřízeň počasí se zmenšená verze Symbolicu velmi vydařila. Doufejme tedy, že příští ročník již bude moci proběhnout v plné parádě a v tradičním datu, kterým bude 30. červen-4. červenec 2021.

Text: Mates Šimek, foto: Petr Klepetko a Petr Šváb