Švédský metalový kolos Sabaton v podání legendárních kostiček

Sabaton

I Sabaton se rozhodli experimentovat. Deska The Great War se za rok své existence stala veleúspěšnou na všech frontách a zabrala přední příčky hitparád. Sabaton však za album bojují i nadále a posílají nám další videoklip, tentokrát v „kostičkové“ podobě.

Pocta významné bitvě v dějinách

15. září 1916 započala Bitva o Flers-Courcelette ve Francii – bitva, ve které se historicky poprvé objevil tank na bojišti, a změnil tak veškerou bojovou strategii. Kolos byl schopný odolat palbě lehkých zbraní, rozdrtit obranu ostnatého drátu a přecházet nepřátelské zákopy. Sabaton se rozhodli této bitvě vzdát hold pomocí speciálního videa, ve kterém se samotná skupina a dějiště promění v legendární kostičky Lego.

 

Desku o první světové válce začali točit v den stého výročí jejího konce

Skladba pochází ze zmíněného alba The Great War, které vyšlo loni pod labelem Nuclear Blast a tematicky se věnuje první světové válce. Sabaton začali album nahrávat na den přesně sto let po jejím konci (11. 11. 1918), tedy v listopadu 2018. Nahrávání jim zabralo celé tři měsíce intenzivní práce, kdy spolupracovali s producentem Jonasem Kjellgrenem ve studiu Black Lounge.

Legoklip

Loni na Wackenu nás Sabaton zaujali maximálně propracovanou show, která se odehrávala na dvou pódiích současně. V současné světové situaci není možné vidět tuto jejich pódiovou podívanou naživo, a tak alespoň usedněme na chvíli k monitoru a podívejme se na originální video – napadlo by vás, že kapela zaměřená na válečnou tématiku použije pro své umělecké vyjádření Lego? Nás také ne!

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com

Author