Alissa White-Gluz a Doyle: konečně propletené ruce mezi Kanadou a USA

Alissa White-Gluz a Doyle Wolfgang von Frankenstein

Alissa White-Gluz, zpěvačka melodic deathmetalových Arch Enemy, se kvůli pandemii koronaviru a ztíženému cestování do Kanady dostala do složité situace v osobním životě – osm měsíců neviděla svého partnera Doylea Wolfganga von Frankenstein. Nyní se konečně zablýsklo na lepší časy.

Konečně spolu

Alissa White-Gluz zveřejnila 22. října na svých sociálních sítích výmluvnou fotku propletených potetovaných rukou a slovo „finally“ (konečně). Po osmi měsících se dočkala setkání se svou láskou Doylem. S kytaristou známým z kapel Misfits, Danzig či Doyle chodí již téměř sedm let, poslední rok byl ale pro oba nesmírně náročný. Osm měsíců prožili v odloučení kvůli koronavirové situaci a s ní souvisejícím omezením cestování – Doyle je Američan, Alissa je Kanaďanka. Právě kanadský premiér vyhlásil přísná opatření ohledně vstupu do země z mnoha států. Doyle a Alissa měli situaci bezesporu komplikovanější ještě i tím, že nejsou manželé.

Díky Faces of Advocacy

Alissa zároveň poděkovala organizaci Faces of Advocacy, jež pomáhá Kanaďanům setkat se se členy rodin, kteří žijí v jiné zemi, často také mají jiné státní občanství a mají za současné situace problémy s přicestováním. Alissa ocenila jejich „neúnavnou a účinnou práci“. „Vím, že tolik z nás tím strašně trpí, a doufám, že se brzy a snadno budou moci setkat také všichni ostatní, kteří ještě čekají,“ vyslovila naději zpěvačka. „Vím, že to není jednoduché, ale buďte silní,“ povzbudila všechny, kdo jsou v podobné situaci.

 

Mnozí další zatím štěstí neměli

O tom, že Doylea neviděla již několik měsíců, se víckrát zmínila na sociálních sítích s prosbami směrem k oficiálním autoritám. Na internetu se tato problematika hojně řešila pod hashtagem LoveIsNotTourism (Láska není turismus), který Alissa ke svému příspěvku také přidala. V situaci jako ona se letos ocitlo mnoho mezinárodních párů po celém světě, týkalo se to i některých českých občanů. Mnoho lidí nesmělo vidět svého partnera či partnerku po celé měsíce kvůli přísným omezením proti šíření koronaviru, oficiální místa se k této problematice také mnohdy nestavěla příliš vstřícně. Osobní vítězství Alissy a Doylea jako mediálně známých hudebních osobností může být příkladem a nadějí do budoucna pro ty, kdo zatím tolik štěstí neměli.

Text: Sylva Kaplanová, foto: facebookový profil Alissa White – Gluz