Nový festival Rock Castle odhaluje kapely na první ročník

Joakim Brodén, Sabaton

Před pár dny oznámila agentura Pragokoncert, že v areálu zámeckého parku v Moravském Krumlově se fanoušci mohou příští rok těšit na nový festival ve „starém“ termínu třetího srpnového víkendu. Bude třídenní – a po vzoru bratrských festivalů Metalfest a Masters of Rock byla hned ze začátku oznámena velká jména kapel.

Hlavní hvězdou budou válečníci Sabaton

Největší hvězdou bude bezpochyby švédský metalový tank Sabaton s tvorbou inspirovanou nejrůznějšími válečnými konflikty a hrdiny napříč historií. Příští rok se navíc s největší pravděpodobností můžeme těšit na nové album, které bude mít pevné místo v jejich setlistu. Sabaton bude headlinerem druhého dne a slibuje majestátní show podobné té na lednovém koncertě v Praze.

Guano Apes chystají nové album, Korpiklaani si pozvou několik hostů

S novou tvorbou přijede i německá crossoverová formace Guano Apes v čele s pohlednou Sandrou Nasic. Neopomenou však i to nejlepší ze své tvorby a představí se jako headliner posledního dne festivalu.

Dalším festivalovým účastníkem bude finská folkmetalová stálice Korpiklaani, která bude vévodit úvodnímu festivalovému dni. Opět přijedou pobavit a roztančit početné řady svých fanoušků, a nebudou na to sami. Chystají se totiž pozvat si na pódium několik speciálních hostů, mezi nimi i moravské folkové uskupení Fleret, které dobře známe z Vizovic.

U rockové a metalové muziky s příměsí folku ještě zůstaneme – od našich německých sousedů dorazí početná formace In Extremo, která má ve svém arzenálu několik velmi neobvyklých nástrojů.

Antická metalová smršť v podání Septicflesh, přidá se i Arkona

Řeckou mytologií opředení Septicflesh a jejich symfonický death metal válcují svět již třicet let. Takhle dlouho už je to od doby, kdy se v hlavách bratrů Antoniouových zrodila myšlenka tohoto projektu, a své poselství od Anuba a jemu podobných přijedou zvěstovat i k nám do Moravského Krumlova.

Power metal zastoupí také německá stálice Brainstorm, z daleké Brazílie se nám představí bratrské death metalové trio Krisiun. Tito ostrostřelci přitvrzují a přitvrzují s každou další vydanou deskou, a o tom, že toto tvrzení je pravdivé, vás milerádi přesvědčí přímo na pódiu.

Zatímco Septicflesh opěvují mytologii své rodné země, na podobných vlnách se nese i tvorba ruské Arkony s energickou zpěvačkou, které mnozí neřeknou jinak než Máša. I na ně se na festivalu můžeme těšit. Fanoušky gothic rocku pak jistojistě potěší účast finských The 69 Eyes, kteří v loňském roce vypustili do světa novou desku.

Do prodeje již byla uvolněna první vlna vstupenek

Tyto a mnoho dalších kapel se na vás těší v příštím roce na prvním ročníku festivalu Rock Castle, který proběhne v termínu 19.-21. srpna 2021. Vstupenky za zaváděcí cenu 1690 Kč jsou již v prodeji na webu festivalu Masters of Rock. Cena platí do konce roku nebo do vyprodání této limitované edice. V prodeji jsou, jak už jsme byli zvyklí, též místa v kempu a místa pro parkování.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda