Desmod a Majself představují píseň Kométa z filmu Gump: i psí duše touží být „nieči syn“

Desmod

Po singlu Vítr do plachet představuje film Gump další píseň Kométa, tentokrát od kapely Desmod ve spolupráci s rapperem Majselfem. Film, který zpracovává velmi úspěšnou knižní předlohu Filipa Rožka Gump – pes, který naučil lidi žít, přijde do kin příští rok na jaře.

O těžkých chvílích, ale i o naději a velké psí lásce k člověku

Desmod a Majself byli osloveni produkcí pro napsání skladby, která se bude hodit do filmu o těžkých chvílích v životě psa bez domova, ale i o naději a velké psí lásce k člověku. Zajímavé bylo, jak píseň vznikala. Majself přišel s nápadem, že by text mohl být obecnější – nejen o psím hrdinovi, ale aby ho bylo možné vztáhnout i na člověka: osamělého, který touží stejně jako psí tulák najít své místo. Výsledek vyšel výborně: skladba samotná i její text vystihují náladu příběhu živé bytosti, která smutně hledá trochu lásky a sama chce lásku dávat. Oba interpreti nyní připravují k písni ještě i videoklip, který vyjde za pár týdnů.

Název Kométa vybrala posluchačka Rádia Expres

Desmod písni nejdříve nedali název. Ten měli vymyslet posluchači slovenského Rádia Expres. Názvy padly různé, pokud bych sama soutěžila, zaslala bych název „Nieči syn“ podle asi nejsilnějších slov z textu. Protože i Gump touží být „nieči syn“, někam patřit, mít svou spřízněnou duši – tak jako každý z nás.
Zvítězil nakonec další velmi sympatický návrh – Kométa. Vždyť podle knihy proletěla kometa, když se Gump narodil. Posluchačka Janka, která tento název zaslala do rádia jako první, získala následně od kapely Desmod doživotní volný vstup pro dvě osoby na koncerty plus podepsaný vinyl a CD kapely, knihu a mikinu k filmu Gump.

Text: Sylva Kaplanová, foto: archiv kapely

Author