Todd La Torre (Queensrÿche) se hlásí sólo: singl již nyní, deska hned v závěsu

Todd La Torre

Současný hlas Queensrÿche Todd La Torre připravil v karanténním období své první sólové album. Deska s názvem Rejoice In The Suffering vyjde začátkem roku 2021. Jaká bude, můžeme hádat již nyní z první singlové ochutnávky Darkened Majesty.

To nejlepší z různých stylů

Todd La Torre, kterého nyní známe především jako zpěváka Queensrÿche, na sólovku pomýšlel již déle. Nyní, v čase bez koncertů, se tedy pustil do práce. Spojil se se svým dlouholetým kamarádem a spolupracovníkem Craigem Blackwellem a producentem jménem Chris „Zeuss“ Harris, a společně vytvořili metalovou desku, která si bere to nejlepší z různých stylů. Vydání alba Rejoice In The Suffering je naplánováno na 5. února.

Zpěv i bubny

Zpěvákem se Todd La Torre stalpo 24 letech úspěšné práce za bicími v různých kapelách. Obě tyto svoje dovednosti zúročil i na svém sólovém debutu, jak můžeme usuzovat z prvního singlu Darkened Majesty. Todd si užívá svou roli zpěváka, předvádí, co umí se svým hlasem, ale vyřádí se i u bicích. A že je to hutná, dusavá metalová jízda!

 

První singl: hned od začátku v rychlejším tempu

Darkened Majesty byla jedna z posledních písní, které jsem na tuto desku napsal. Když už jsem měl většinu materiálu hotovou, chtěli jsme skladbu, která začne rovnou v rychlejším tempu. A popravdě řečeno tahle píseň byla hotová za dva dny. Cítili jsme, že jako první singl to bude správná volba. Ukazuje určitou pěveckou a hudební diverzitu, kterou najdete na této desce,“ svěřil se Todd La Torre portálu Blabbermouth. Zároveň se s vděčností obrátil k fanouškům: „Díky všem za ten úžasný zájem a cennou podporu mého debutového sólového alba!“

Text: Sylva Kaplanová, foto: archiv umělce, video: YouTube.com