UDG mají nový smutný klip, do budoucnosti ale vyhlížejí optimisticky a s velkou pílí

UDG při natáčení videoklipu Plachty

Kapela UDG se tentokrát v novém klipu Plachty zaměřila na vážné téma. Velká láska nakonec ústí do tragického konce. Klip je další předzvěstí připravované desky a dalších plánů kapely.

Nešťastný konec v podobě vraždy

Nešťastná či neopětovaná láska se bohužel často stává motivem vražd a sebevražd. „V našem příběhu se jedná o psychopatickou náklonnost muže k ženě, sledování a poté nešťastný konec v podobě vraždy,“ přiblížil děj nového videoklipu frontman UDG Petr Vrzák. Režisérem a kameramanem klipu je Jakub „Mahdies“ Mahdal, asistentkou režie pak Hana Melcrová a o vizáž herců se starala Karla Skalová. Ústřední dvojici protagonistů představují Lucie-Anna Zatloukalová a Matěj Chalupa.

 

Dvacet let UDG

Singl Plachty je druhou předzvěstí nového alba kapely, na začátku minulého roku vyšla již skladba Parfémy. Ta měla předznamenat narozeninový koncert ve Foru Karlín k dvacátému výročí existence kapely. „Právě v době, kdy vrcholily přípravy na narozeninový koncert a zbývalo doprodat posledních pár míst, vše přerušila pandemie. Bylo to pro nás zklamání, ale už je to za námi,“ vypověděl bubeník Tomáš Staněk alias Jugi.

Deska, singly, klipy, oslava

Program na další měsíce je tedy jasnýdokončení zmíněné nové desky. „Pořád jsme ve studiu a pracujeme na nových písničkách. V rámci přeloženého koncertu ve Foru Karlín chceme pokřtít novou desku a poděkovat tak fanouškům za jejich věrnost a trpělivost. Čekání na náš narozeninový koncert a vynucenou koncertní pauzu, chceme sobě i fanouškům zpříjemnit pravidelným vydáváním nových písní a klipů. Do křtu plánujeme vydat čtyři klipy,“ popsal věci příští další člen UDG, baskytarista Pavel Vrzák. Jubilejní koncert je předběžně přeložen na 24. listopadu 2021.

Text: Sylva Kaplanová, fotografie: archiv kapely UDG, video: YouTube.com