Wohnout představují nový singl Umění s animovaným klipem Michala Skořepy

Wohnout

I přes komplikace spojené s pandemií se Wohnout, podobně jako většina kapel, vrhli na tvorbu nového materiálu. Své fanoušky pravidelně zásobují novinkami na sociálních sítích a nyní posílají nový videoklip.

Práce na albu započaly už loni

Čtyřka Wohnout nechala své fanoušky čekat na zprávy ohledně nové desky přibližně dva roky. O novince začali mluvit loni v létě, kdy natáčení alba přerušila koronavirová vlna. Od té doby komunikují prostřednictvím svých sociálních sítí pravidelně s fanoušky, natáčí karaoke a předělávají své starší písně do nového kabátu. Loni v květnu kapela zahrála na pražském Výstavišti ze scény na střeše, čímž se zařadila mezi kapely se speciální show. Příznivci mohli totiž koncert sledovat ze svých aut. Celé vystoupení neslo název Sraz českých autobohémů. Název byl odkazem na největší hit kapely Svaz českých bohémů.

Umění pojaté po svém:

Singl a videoklip Umění je první skladbou pocházející z připravovaného alba, které se skupina toto jaro chystá nahrát pro své fanoušky v domovském studiu Sono pod vedením Milana Cimfeho. Nově se Wohnout zaměří na spolupráci s Michalem Skořepou na postu producenta, který už s nimi v minulosti pracoval jako režisér několika klipů. Nový videoklip tak není výjimkou. Speciální je tím, že je celý animovaný a Skořepa, nadaný jak hudebně, tak i výtvarně, na jeho přípravě údajně strávil více než čtyři sta hodin práce.

 

Wohnout je etablovanou kapelou na české scéně

Wohnout vznikli v roce 1996, kdy jej založili kytaristé Matěj a Jan Homolovi. Sestavu s nimi tvoří baskytarista Jiří Zemánek a bubeník Fenek Steiner. Své první album vydali v roce 1999 pod názvem CunDalLa. To poslední vyšlo před třemi lety a nese jméno Miss maringotka.

Text: Šárka Vlachová, foto: Wohnout, video: YouTube.com

Author