Helloween odložili koncert na příští rok, ale berou s sebou švédské powermetalové kolegy

Helloween

Současná světová situace zatím nedovoluje konání hudebních vystoupení, a tak i Helloween překládají svůj koncert u nás na jaro 2022. Nový termín bude však vylepšený o další velké metalové jméno.

Spojenými silami

Helloween loni zařadili do merche originální (a bohužel dnes již vyprodané) tričko, kde dýně, jejich symbol, pobíjí koronavirus. Ve skutečnosti se vir tak snadno nevzdal, takže kapela realisticky znovu odložila své evropské turné plánované na duben/květen 2021 – mezinárodní situace stále nenasvědčuje tomu, že by se v té době dalo pořádat velký koncert. 23. dubna 2022 však můžeme čekat opravdovou bombu. Turné bylo nazváno United Forces Tour 2022 – to proto, že Helloween přizvali své powermetalové kumpány ze Švédska – Hammerfall.

Natěšené kapely

Zpěvák Helloween Andi Deris se těší už nyní: „Jsme plni nadšení, že máme na turné naše přátele z HAMMERFALL! V roce 2002 vyprodukovala kapela album Crimson Thunder v mém studiu na Tenerife a už tehdy jsme si užili spoustu zábavy. Tento megabalíček přináší tu nejlepší a nejsilnější metalovou podívanou!“

Oscar Dronjak z Hammerfall se k jeho euforii přidává slovy: „Tetelíme se nadšením a radostí! Nejen proto, že po dvou dlooooouhých letech prázdnoty můžeme vyrazit znovu na turné, ale můžeme to udělat s kapelou, kterou milujeme a která pro nás byla skvělou inspirací už při formování Hammerfall! United Forces Tour bude něco opravdu velmi zvláštního, na to se můžete spolehnout!“

Nová muzika poprvé naživo

Obě kapely v koronavirové době připravily nová alba, a právě tuto novou muziku budou evropští fans moci poprvé slyšet naživo právě na United Forces Tour 2022. Nová deska Helloween bude unikátní tím, že na ní mají zpívat všichni tři zpěváci, kteří v historii kapely působili: Michael Kiske, Kai Hansen a současný Andi Deris.

Lístky uschovejte, kdo nemá, stále jsou

Všechny zakoupené vstupenky zůstávají dle informací pořádající agentury Pragokoncert v platnosti, není nutné je vyměňovat. Koho nově zlákala tato pozvánka, najde lístky v sítích Ticketmaster a Ticketportal.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda