Wardruna zve na online stream: Za tónů tajemných melodií i bizarních instrumentů

Wardruna

Norské uskupení Wardruna, známé pro své unikátní vystupování a široký repertoár mnohých neobvyklých nástrojů, se chystá potěšit své fanoušky pozvánkou na přímý přenos z jejich chystané show.

Wardruna virtuálně představí novou tvorbu

Na živé koncerty se ještě nějakou (věřme, že co nejkratší) dobu nedostaneme. Proto přichází Wardruna, stejně jako mnoho dalších kapel po celém světě, s možností online sledování jejich koncertu, který proběhne v pátek 26. března, přesný čas začátku bude včas zveřejněn. Při této příležitosti kapela představí své nové album Kvitravn, které vyšlo koncem ledna letošního roku. A pokud to okolnosti dovolí, můžeme se na Wardrunu těšit letos v půli července na festivalu Colours of Ostrava.

 

Nové album navazuje na ranou tvorbu

Kvitravn je již pátým studiovým albem kapely, dle slov frontmana a hlavního skladatele Einara Selvika navazuje na první trilogii alb Runaljod. Opět nás čeká výlet do severské mytologie za doprovodu tajemných melodií mnohdy až bizarních instrumentů. V posledních letech si u nás kapela vytvořila početnou základnu fanoušků a jejich dosud největší koncert u nás se odehrál před třemi lety na festivalu Brutal Assault. Nyní si vychutnejme možnost poprvé slyšet novou tvorbu Wardruny a věřme, že v červenci budeme mít tu čest se na tuto senzaci podívat naživo.

 

Text: Mates Šimek, foto: OBSCURE Promotion / BRUTAL ASSAULT Agency, videa: YouTube.com