Accept příští rok ve Zlíně: s novým albem, se šesti členy a s optimistickým výhledem do budoucna

Accept

Německá heavymetalová ikona Accept nedávno vydala své šestnácté studiové album s názvem Too Mean To Die. Oznámení turné k této desce bylo tedy jen otázkou času. A pro české fanoušky je dobrá zpráva, že se Accept v rámci šňůry podívají i k nám.

Se třemi kytaristy a s novinkami i hity

Skupina kolem „metalového Bruce Willise“, jak se přezdívá zakládajícímu členovi Wolfu Hoffmanovi, se nedávno rozrostla o šestého členaAccept tedy pojedou příští turné hned se třemi kytaristy. V setlistu bude nepochybně hrát prim nové album. Nezůstaneme však ochuzeni ani o to nejlepší z více než čtyřicetileté historie kapely, jako jsou hitovky Balls to the Wall, Metal Heart nebo Fast As A Shark. Accept se podle svých slov těší, až nasednou do letadla a budou hrát jeden velký koncert za druhým. Důkazem tomu budiž skladba The Best Is Yet To Come z nového alba, tedy že se situace může už pouze zlepšit.

A s tímto svým pozitivním nastavením udělají radost i českým fanouškům1. února 2022 se na pozvání agentury Pragokoncert Bohemia zastaví ve Zlíně v Hale Datart. Vstupenky jsou od úterý 6. dubna již v prodeji v sítích Ticketportal a Ticketmaster, a také na webu festivalu Masters of Rock.

Bývalý kytarista Motörhead se svým potomstvem jako předkapela

Kapelu doprovodí ještě další dvě legendy. Tou první bude Phil Campbell, bývalý dlouholetý kytarista Motörhead, který se přidá se svým projektem Phil Campbell and the Bastard Sons, mezi jehož členy jsou všichni tři Philovi synové. Podobně jako u Accept jde opět o řízný heavy metal, dosud jsme se dočkali dvou studiových alb. Je dobré vidět, že muzikantské geny se předávají z generace na generaci – a třeba se dočkáme i nějakého toho fláku od Motörhead.

S novým albem budou připraveni taktéž Flotsam and Jetsam

Třetím do party budou thrashmetaloví řezníci Flotsam and Jetsam z USA. Letos je to už čtyřicet let, co se tohle komando dalo dohromady. Stejně jako Accept, i oni vyrážejí na turné s novým albem Blood in the Water. To vyjde letos v červnu. Flotsam and Jetsam se u nás představili již mnohokrát po boku dalších legend svého žánru: před sedmi lety si zahráli i na největším českém festivalu Brutal Assault, předloni jsme je mohli vidět i v Jablonci po boku Overkill a Destruction.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda

Author