Kolinss hostem BACKSTAGE TV: jak se dostal do Vltavské, jak skládá a co pije

Martin Kolinss, Debustrol

V pořadu Backstage TV, který je dílem Davida Zbavitele, se nedávno objevil i Martin Kolinss, frontman a zakládající člen české thrashové legendy Debustrol. Neméně legendární basák a zpěvák zmínil některé zajímavé momenty z historie a současnosti kapely, a odpovídal také na dotazy fanoušků.

Nové DVD a thrash metal na španělky

Hned zkraje přišla řeč na DVD 33 let Antichrista, které Debustrol vydal koncem minulého roku. Kolinss prozradil, co všechno tento počin obsahuje, a zmínil se i o unplugged verzích některých skladeb, které jsou zde ke zhlédnutí. A co se zvuku týče, podílel se na této nahrávce i jeden zahraniční producent. David se zeptal i na to, zda jsou Kolinssovy dcery obdařeny hudebním nadáním či jak vzniká nová tvorba kapely, na což mu Kolinss odpověděl poměrně stručně a jasně s dávkou jeho nezaměnitelného humoru.

Jeden z prvních koncertů Debustrolu byl v KD Vltavská

Nejen pamětníci jistě ocení vzpomínku na legendární koncert Debustrolu a dalších metalových kapel v roce 1988 v KD Vltavská. Kolinss se rozhovořil i o tom, jak se tam vlastně Debustrol dostal. David se ptal také na rozdíly ohledně skládání nové muziky dříve a dneska, a to i v kapele Harlej, kde Kolinss dlouhodobě působí jako baskytarista. Dále se v tomto díle Backstage TV dozvíte o jeho preferencích ohledně piva, jak vznikla akce Metalová miss či o plánech Debustrolu do budoucna.

 

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com

Author