Rage se chystají vzkřísit svoje české fanoušky dvojkoncertem

Rage, Peter Wagner

Německé heavymetalové trio Rage znají tuzemští metaloví fanoušci již velmi dobře. Letos se k nám tato legenda opět vrátí, a to rovnou dvakrát.

Čas vzkříšení koncertních sálů je na dohled

Frontman Peter Wagner sepsal s Rage své hudební dějiny, a i když se blíží k šedesátce, pořád má obrovskou chuť koncertovat a skládat. O tom svědčí fakt, že minulý rok vydal se svou družinou už čtyřiadvacáté studiové album, které nese název Wings of Rage. Tihle borci patří mezi pravidelné účastníky Metalfestu i Masters of Rock, a vždy nám předají mnoho pozitivní energie prostřednictvím příjemného heavy metalu a zpěvných melodií. Současná hudební scéna je ve stadiu nedobrovolné hibernace, a v kontrastu s tím pojmenovala kapela svoje letošní zimní turné symbolicky Live Resurrection 2021 (česky Živé vzkříšení). Mezi jeho zastávkami nechybí Praha a Zlín. Kapela se na vás těší 4. prosince v Praze v klubu Nová Chmelnice a o den později ve zlínském kulturním stánku Masters of Rock Café. Vstupenky jsou již k dostání na webu festivalu Masters of Rock.

 

Bývalí členové Sodom se představí v novém Kabátě

Než si vychutnáme set Rage, čeká nás dvojice předkapel. První z nich bude německý thrashový uragán jménem Bonded. Sice mají za sebou teprve tři roky existence a jedno vydané album (Rest in Violence, 2020), nejedná se o žádné nováčky. Součástí kapely jsou kupříkladu Bernd Kost, dlouholetý frontman a kytarista thrashové legendy Sodom, či jeho parťák ze stejné kapely, bubeník Markus Freiwald. Druhou kytaru si bere do parády Chris Tsitsis (ex-Suicidal Angels), čeká nás tedy pořádná porce nadupaného thrash metalu.

 

Manimal: bude deska ke dvaceti letům?

Roli druhé předkapely obstará švédský powermetalový kvartet Manimal. Kapela nedávno vypustila do světa nový singl Forged in Metal, a tak se možná do té doby dočkáme od těchto harcovníků ze země metalu zaslíbené nového alba, což by vzhledem k jubilejnímu dvacátému roku existence kapely bylo jistě symbolické.

 

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, videa: YouTube.com

Author