The Rasmus vydali singl Bones a slibují desku i turné s českou zastávkou

Rasmus (Press Venla Shalin)

The Rasmus si pamatujeme z přelomu tisíciletí jako naději rockové scény. Při současné světové situaci se pustili do nové tvorby – a výsledek je více než zajímavý. Kapela zároveň s přípravami nové desky plánuje na příští rok světové turné, v rámci něhož zamíří i k nám.

Deska s producentem ověnčeným cenami

Severská parta mladých kluků, zajímavá, lehce alternativní muzika, ale i účes zpěváka Lauriho Ylönena a jeho nezaměnitelná tetování – to všechno dohromady tvořilo jednotlivé dílky skládačky s názvem The Rasmus, jak jsme je vnímali my, kdo jsme dospívali právě na přelomu tisíciletí. Kapela byla v dalších letech vidět trochu méně, poslední desku Dark Matters vydali před čtyřmi lety. Současná situace přinesla natáčení jejich desátého alba ve spolupráci s dánským producentem Joshuou, jenž prostřednictvím svých ostatních svěřenců sklidil již nemálo ocenění. První singl Bones je už na světě.

 

Bones: Důsledky našich činů musíme nést

Podle zpěváka Lauriho Ylönena se Bones zabývá zákonitostí tohoto světavšechno, co uděláme, se nám vrátí, to dobré i to zlé. Rasmus mají možná trochu odlišný zvuk než v době, kdy bourali hitparády s hitovkou In The Shadows, ale stále v nich poznáme The Rasmus. Kapela samotná má radost, že po ročním úsilí konečně vypustili novou muziku mezi fanoušky.

Příští rok na turné včetně Prahy

Skladba Bones je jen první ochutnávkou z nové desky. Rok 2021 bude vyplněn dalšími singly, kompletní vydanou desku si fanoušci budou moci poslechnout příští rok (přesné datum zatím nebylo sděleno). A my všichni i kapela budeme doufat, že v roce 2022 bude již situace klidnější a bude moci proběhnout zamýšlené světové turné. Jedna z jeho zastávek bude i u nás15. října vystoupí The Rasmus ve Foru Karlín. Koncert pořádá Live Nation. Bude určitě zajímavé sledovat složení publika – tipujeme, že se potkají třicátníci a čtyřicátníci, kteří pamatují mediálně úspěšnou éru kapely, s fanoušky novými, které přiláká současná tvorba.

Text: Sylva Kaplanová, Foto: Venla Shalin, video: YouTube.com

Author