Alkehol se po roce vrátili na palubu

Alkehol

Hej hej hej hej…hej hej hej hej!… Přesně takhle vyvolávali minulý čtvrtek natěšení fanoušci kapelu Alkehol. Je to tak: dočkali jsme se a konečně se hraje naživo. Alkehol odehrál dvoják v Praze na lodi, a my jsme samozřejmě byli u toho.

Dvakrát za jeden večer na lodi

Alkehol měl poměrně ostrý start do nadcházející letní koncertní sezóny. Kapela si připravila na 10. června hned dva koncerty (17:00 a 20:00) na lodi Cecílie v rámci projektu Vzhůru na palubu. Tato akce se v Praze konala už loni (17. června) a měla obrovský úspěch. Proto se letos Alkehol rozhodl pro totéž, a aby uspokojil co největší možný počet fanoušků, naplánoval si rovnou dvoják.

Na koncerty se dostalo o pár fanoušků víc

Pár dní před akcí došlo ke změně a z důvodu navýšení kapacity na 120 lidí (původně 100) se koncert přesunul z lodi Odra na již zmíněnou Cecílii. A mohlo se vyrazit – z Rašínova nábřeží až k Modřanskému zdymadlu a zpět.

Zajímal by vás skoro celý setlist?

Ota, Kuna, Bart a Radek začali – jak jinak – písní Hospodo nalejvej. Zajímal by vás skoro celý setlist? Ano? Tady ho máte mít: Lejboj, Anděl strážnej, Nonstop, Život je krátkej, Na Slamníku, V pátek k večeru, Spalovač chlastu, Rockeři, Máme spoustu chlastu, Buráky, O chlastu, Travičko zelená, Na zdraví, Zase sám, Jízda králů, Pijeme s láskou, Zmaštěnej, Rozlezem se v červy, Nechte vlajky vlát a další.

Vzhůru na další koncerty

Dvouhodinovou výletní plavbu si všichni užili – jak jinak, vždyť „Život je krátkej“! Kapelu čekají v létě další koncerty a festivaly, tak snad všechno klapne, jak má!

Text a foto: Petr Hanč

Author