Metalgate Czech Death Fest se kvapem blíží

Debustrol

Festivalová sezóna se k radosti nás všech opět po roce dává do pohybu. Jednou z prvních větších akcí tohoto formátu je Metalgate Czech Death Fest v Červeném Kostelci.

Sestava tvořena především českými kapelami

12. ročník festivalu proběhne ve dnech 17.-19. června, opět tradičně v červenokosteleckém Autokempu Brodský. Line-up bude letos z důvodu současné situace postaven výhradně na domácí metalové scéně a rozhodně je na co se těšit. Hned první den můžeme počítat kupříkladu s crust’n’rollovou stálici Malignant Tumour a též s tuzemskou death metalovou legendou Tortharry, jenž letos slaví třicet let od svého založení. K tomuto jubileu kapela letos vydala po třech letech nové album, které nese název Altars of Ignorance. Co se původně oznámených zahraničních kapel týče, bude snaha potvrdit účast co největšího procenta z nich na příští ročník.

Vedle legend dostanou prostor i mladší „želízka v ohni“

Mezi dalšími velkými jmény, jejichž sety byste rozhodně neměli prošvihnout, lze zmínit např. Debustrol, V.A.R., Root, Fleshless, Arch of Hell, Doomas a samozřejmě Gutalax. Vedle těchto se zde představí řada mladších kapel, které zatím nejsou v tak širokém podvědomí českých metalových nadšenců, tudíž se nabízí ideální příležitost poznat nové nadějné formace a rozšířit si tak obzory v oblasti extrémního metalu. Program festivalu začíná už ve čtvrtek v 15:00, přičemž do areálu je možné přicestovatve středu ve čtyři odpoledne.

Příjemné prostředí v blízkosti vody a lesů

ATC Brodský nabízí velmi příjemné prostředí. Stanovat lze přímo v areálu, uprostřed se nachází restaurace a krásně zrekonstruovaná sociální zařízení. Zchladit se můžete v rybníce, ze kterého je pohodlně vidět až na pódium. Veškeré stánky, ať už s občerstvením, nebo s merchem kapel apod., jsou naaranžovány v jedné linii a všechno je zde přehledně uspořádané. Areál má kapacitu kolem 1500 lidí a množství vstupenek se celkem rychle tenčí. Pokud tedy patříte mezi příznivce extrémního metalu a dosud jste neměli to štěstí se tohoto festivalu zúčastnit, vřele Vám doporučujeme to napravit. Všechny potřebné informace včetně programu festivalu jsou k dispozici na oficiálním webu festivalu.

text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda